Skrzynka pocztowa kandydatki na wiceprezydenta USA złamana

Strona główna Aktualności

O autorze

Łupem hakerów padła skrzynka pocztowa gubernator Alaski, oraz od niedawna kandydatki na fotel wiceprezydenta USA - Sary Palin. Oprócz samego włamania do Sieci wyciekła cała jej zawartość, w tym prywatne korespondencje, fotografie itp. Co więcej hakerzy upublicznili także hasło do wspomnianej skrzynki, dzięki czemu każdy zainteresowany mógł przejrzeć jej zawartość.

Pechowa dla Sary Palin skrzynka pocztowa założona została w serwisie Yahoo!. Tuż po włamaniu hakerzy udostępnili w Internecie całą jej zawartość - zdjęcia wybranych wiadomości mailowych, prywatne fotografie, oraz jej listę kontaktów. To nie wszystko, upublicznione zostało także hasło do skrzynki pani gubernator, było nim słowo "popcorn" i przez kilka godzin umożliwiało każdemu internaucie zalogowanie się do usługi.

Warto także wspomnieć, iż w całej tej sytuacji Sare Palin czekają poważne kłopoty i nie wynikające z faktu upublicznienia zawartości jej skrzynki mailowej, a tego, że w ogóle korzystała z usługi Yahoo! Mail. W USA wszyscy urzędnicy państwowi, w tym Sara Palin, zobowiązani są do korzystania z wewnętrznego, rządowego systemu poczty mailowej.

Całą sprawą zainteresowało się FBI i Secret Service, ale patrząc na skalę, na jaką rozprzestrzeniła się zawartość skrzynki gubernator Alaski organy te nie wiele mogą zdziałać - mają tylko nadzieję, że osoby posiadające korespondencje Sary Palin po prostu ją skasują.

© dobreprogramy