reklama

Skrzynki mailowe Google i WP najpopularniejsze wśród Polaków

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma SARE opublikowała roczny raport wykorzystania poczty elektronicznej w Polsce. Najciekawszy wynik przeprowadzonych badań dotyczy serwisów oferujących darmowe skrzynki mailowe. Największą popularnością wśród polskich Internautów cieszą się usługi oferowane przez Google i Wirtualną Polskę.

Pośród wszystkich ankietowanych 54% stanowili mężczyźni i 46% kobiety, z czego aż 86% to osoby pracujące. Najliczniejszą grupę wiekową badanych, bo aż 42% stanowią Internauci w przedziale 20-29 lat. Jak dowiadujemy się z raportu przeciętny Polak posiada 3 adresy mailowe. Największym zainteresowaniem wśród serwisów oferujących darmowe skrzynki poczty elektronicznej cieszy się Google (27%), tuż przed Wirtualną Polską (19%) i Onetem (17%). Z wszystkich zawartych w rankingu usług najsłabiej wypada Gazeta.pl, która plasując się na ostatnim miejscu uzyskała wynik 7%. W zestawieniu najpopularniejszych aplikacji do obsługi poczty mailowej na pierwszym miejscu z wynikiem 29% znajduje się Outlook Express, wyprzedzając Outlooka 2007 (21%), Outlooka 2003 (19%) i darmowego Thunderbirda (14%).

Ranking w formie pliku PDF, zawierający szczegółowe zestawienie poszczególnych badań znaleźć można na oficjalnej stronie firmy SARE.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama