reklama

SkyDrive pozwoli edytować dokumenty bez logowania

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

To dobra wiadomość dla osób, którym zdarza się pracować w grupie, i które nie lubią zakładać konta tylko po to, żeby zrobić jedną rzecz. Na prośbę użytkowników, głównie studentów, Microsoft wprowadził możliwość edycji udostępnionych na SkyDrive dokumentów bez logowania na konto w usługach Microsoftu, a więc w wielu przypadkach szybciej i bez rejestracji.

Rozwiązanie będzie podobne do tego, co oferuje Google Drive. Znajomym będzie można wysłać odnośnik do dokumentu, który otworzą w przeglądarce, w odpowiednim programie z Office Web Apps. Kilka osób będzie mogło pracować z tym samym materiałem jednocześnie, a zmiany będą widoczne dla innych. Microsoft zaleca jednak udostępnianie dokumentów tylko wybranym osobom za pośrednictwem adresu e-mail i zaznaczenie w opcjach udostępniania, że logowanie jest wymagane — ma to podnieść bezpieczeństwo naszych dokumentów.

Przy okazji Microsoft poinformował, że na SkyDrive znajduje się już ponad miliard różnych dokumentów, a zintegrowany z nim nowy Office został ciepło przyjęty przez użytkowników.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama