reklama

SkyFire 1.0 - mobilność i multimedia razem

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Ukazała się pierwsza stabilna wersja bezpłatnej przeglądarki mobilnej Skyfire dla systemów Windows Mobile i Symbian.

Skyfire to przeglądarka, która zdecydowanie powinna spodobać się zwłaszcza użytkownikom żądnym multimedialnych wrażeń na urządzeniach przenośnych - obsługuje bowiem w pełni Flash 10 i Silverlight 2. Prawidłowo funkcjonują również inne technologie w duchu Web 2.0, takie jak AJAX czy Javascript. Dzięki temu strony wyświetlają się praktycznie tak, jak na komputerze.

W porównaniu do poprzedniej wersji beta nie da się zauważyć wielu zmian, a jeśli już, to są one raczej kosmetyczne. Lista polecanych linków została na przykład zastąpiona wybieranym przez użytkownika kanałem RSS, rozszerzono nieco integrację z serwisami Facebook i Twitter, urządzenie pamięta także pozycję na stronie przy kolejnym otwarciu przeglądarki. Przydatne może być też to, że klikanie w link nie wymaga teraz uprzedniego powiększania strony. Zmniejszono także opóźnienie pomiędzy rozpoczęciem ładowania a możliwością wpisywania nowego adresu. Producent zapewnia, że poprawie uległa również wydajność odtwarzania multimediów czy skalowania strony.

Skyfire nie jest oczywiście pozbawiony wad. Od razu w oczy rzuca się brak opcji kopiuj/wklej czy niemożność zatrzymania ładowania strony. Czasami pojawiają się także problemy z wpisywaniem tekstu na urządzeniach z ekranami dotykowymi i bez klawiatury. Jest jednak spora szansa, że te niedociągnięcia zostaną szybko poprawione w kolejnych wydaniach przeglądarki.

Skyfire 1.0 można pobrać na kilka sposobów - najłatwiej udając się na witrynę m.skyfire.com bezpośrednio z poziomu urządzenia. Na stronie get.skyfire.com można także pobrać instalator na komputer PC lub zlecić producentowi wysłanie linka w wiadomości SMS. Znajduje się tam również kompletna lista obsługiwanych urządzeń.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama