Skylands na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Skylands - dopracowaną pod względem graficznym przygodową platformówkę stworzoną przez grupę pięciu utalentowanych studentów z Barcelony.

W grze wcielamy się w przypominającą ptaka bohaterkę o imieniu Ura, której głównym zadaniem jest dotarcie do zaginionego brata. W tym celu wybiera się ona w podróż do tajemniczej wieży stawiając po drodze czoła licznym przeszkodom, utrudnieniom i przeciwnościom losu.

Tytuł prezentuje urozmaiconą rozgrywkę, gdyż poza zwyczajnym skakaniem po platformach, windach czy skałkach, napotkamy w nim szereg łamigłówek i prostych zagadek logicznych, które trzeba będzie rozwiązać mocą ruchu powietrza. W czasie gry przyjdzie nam między innymi dmuchać na wiatraki, by te wprawione w ruch mogły odsłonić drogę do dalszych etapów czy umiejętnie wykorzystywać specjalne fale wiatru umożliwiające ominięcie kłopotliwych ścian, zbiorów kamieni czy innych przeszkód.

Gra podzielona została na sekcje o rosnącym stopniu trudności, ale w późniejszym czasie z pomocą przybędzie zaprzyjaźniony kamienny golem, który w razie potrzeby udzieli odpowiedniej podpowiedzi. W tytule warto pochwalić nie tylko grafikę (spore pole widzenia, możliwość dostrzeżenia miejsc zarówno przebytych jak i tych nadchodzących), ale również muzykę, bowiem w tle meandry fabuły wyjaśnia dodatkowo wyśpiewywana kobiecym głosem pieśń.

Skylands to bez wątpienia nieprzeciętna i wciągająca gra. Dodatkowo dzięki bardzo dobrej oprawie audiowizualnej, a także specyficznemu i osobliwemu klimatowi, z pewnością przypadnie ona do gustu nie tylko fanom gier platformowych.

Grę Skylands można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Platformowe.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy

Komentarze