Skype 4.0 Beta

Strona główna Aktualności

O autorze

eBay poinformował o przygotowywaniu nowej, czwartej już wersji swojego sztandarowego komunikatora internetowego - Skype. Nie bez powodu zyskała ona miano najważniejszej w historii.

O ile wcześniejsze edycje programu były zoptymalizowane głównie pod kątem rozmów głosowych, o tyle w czwórce szczególny nacisk położono na rozmowy wideo. Podczas ich prowadzenia ma być możliwe także porozumiewanie się tekstowo, co też może okazać się nieocenione w przypadku chęci podzielenia się z drugim rozmówcą linkiem do ciekawej strony czy pliku. Nie poczyniono nic względem zwiększenia maksymalnej ilości uczestników widokonferencji, nadal program umożliwia korzystanie z tej opcji maksymalnie dwóm użytkownikom pojedynczego kanału jednocześnie, podczas gdy dla rozmów głosowych limit ten wynosi 25 uczestników. Nowy Skype pozwala również na umieszczanie w rozmowach video klipów filmowych pochodzących z serwisów Metacafe i Dailymtion oraz import kontaktów z Outlooka, Outlook Expressa, Hotmaila i Yahoo Mail, za wyjątkiem YouTube i Gmaila. Nie zabrakło również innych ulepszeń w postaci np. automatycznego wykrywania nowo podłączonego zestawu słuchawkowego.

Najnowszą wersję Skype 4.0.0.145 Beta dla Windows można pobrać ze strony domowej projektu. Nie podano przewidywanej daty premiery nowej wersji.

© dobreprogramy