r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skype, Facebook, eBay odpowiedzą za cenzurę

Strona główna Aktualności

O autorze

Amerykański senator, Dick Durbin skierował zapytanie do firm internetowych, jak wspierają prawa obywatelskie w Chinach. Odpowiedź mają udzielić m.in.: Apple, Facebook, Skype, eBay, Amazon i Twitter.

Afera, którą wywołał Google ogłaszając, że za atakami na jego serwery stał chiński rząd, zatacza coraz szersze kręgi. Najpierw wiceprezydent Hilary Clinton w ostrych słowach potępiła Chińczyków i zapowiedziała przyjrzenie się amerykańskim firmom działającym w Internecie. Teraz senator Demokratów kieruje pytanie do firm: Co zrobiłeś dla praw człowieka w Chinach?

Durbin, który w Senacie USA zajmuje się prawami człowieka, skierował pytanie do prawie 30 firm. Szczególnie zainteresowany jest wspieraniem cenzury, o co oskarżane były niektóre firmy. Na przykład Apple wycofał z chińskiej wersji App Store aplikację z przemówieniami Dalajlamy. Google, który po atakach na jego serwery zrezygnował ze współpracy z chińskim rządem, został pochwalony przez Durbina. Trochę na wyrost, bo zapowiedzi o całkowitym uwolnieniu spod cenzury wyszukiwarki Google nie zostały do dziś spełnione.

r   e   k   l   a   m   a

W przyszłym miesiącu, kiedy firmy internetowe odpowiedzą na pytania Durbina, senator przedstawi specjalny raport na temat udziału amerykańskich korporacji w spieraniu cenzury. Ma on posłużyć za punkt wyjścia do podjęcia kolejnych kroków skierowanych przeciwko wolności w Internecie.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.