Skype chce odejść od eBaya

Strona główna Aktualności

O autorze

Choć są to niepotwierdzone informacje, sprawa wygląda bardzo interesująco - jak donosi The New York Times, twórcy Skype chcą odkupić od eBaya swój projekt i obie strony prowadzą już wstępne rozmowy na ten temat.

Przejęcie Skype Technologies przez eBay w 2005 r. miało przynieść wiele korzyści użytkownikom zarówno serwisu aukcyjnego eBay, jak i komunikatora Skype i kosztowało firmę 3,1 mld USD, czyli o pół miliarda więcej niż pierwotnie planowano. Komunikator miał zostać włączony do serwisu komunikacji "rodem ze Skype'a" dla uatrakcyjnienia oraz usprawnienia przeprowadzania aukcji. Użytkownikom komunikatora udostępniony miał zostać system płatności PayPal. Jednak nic takiego się nie stało. Komunikator dalej działa jako niezależny produkt, przynosząc firmie rekordowe zyski w dobie recesji.

Na razie żadne oficjalne informacje na temat ewentualnego przejęcia nie są jeszcze znane, ale według New York Times, który powołuje się na źródła bliskie sprawie, twórcy Skype mają zaoferować kwotę około pół miliarda dolarów pochodzących z prywatnych funduszy inwestorów. W grę wchodzi także kredytowe finansowanie w wysokości przekraczającej nawet 2 mld USD.

© dobreprogramy