Skype coraz bardziej popularny

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Rośnie popularność komunikatora Skype - jak poinformowali jego twórcy na firmowym blogu, liczba użytkowników jednocześnie zalogowanych do sieci przekroczyła ostatnio barierę 25 milionów osób.

Przy okazji tego wydarzenia przedstawiono kilka interesujących faktów związanych z komunikatorem. Łączny czas połączeń Skype-to-Skype w 2009 roku wyniósł 113 miliardów minut, z czego około 40% stanowiły połączenia wideo. Obsługa tak dużej liczby połączeń jest realizowana przez oprogramowanie i sprzęt, nad którego obsługą i rozwojem czuwa zespół złożony z prawie 800 osób. Warto zauważyć, że psychologiczna bariera 25 milionów jednocześnie zalogowanych użytkowników została przekroczona rok po sprzedaży komunikatora grupie Andreessen Horowitz. Za pozbycie się 70% akcji Skype firma eBay uzyskała pod koniec zeszłego roku 2,75 miliarda dolarów. Od tego czasu rozwój Skype wyraźnie przyspieszył - program wzbogacił się między innymi obsługę grupowych chatów wideo a deweloperzy uzyskali dostęp do SDK komunikatora. Udostępniono także klienta Skype dla systemu Google Android i Apple iOS i wydano Skype 5.0 dla Windows wzbogacony o liczne funkcje społecznościowe.

Najnowsze wydanie komunikatora Skype można pobrać z naszego vortalu w wersji dla systemu Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy