reklama

Skype dla Linuksa jeszcze oddycha

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Tego się chyba nikt nie spodziewał. Po tym, jak Microsoft przejął Skype, już wiele osób zdążyło postawić krzyżyk na komunikatorze dla Linuksa. Jednak jeszcze programu od respiratora nie odcięli i dziś ukazała się stabilna wersja 4.1 komunikatora dla systemu z pingwinkiem.

Nowości jest jednak niewiele. Nowe okno rozmów pozwala nieco lepiej się zorientować w prowadzonych dyskusjach, a żeby dogonić wersje na inne platformy, Skype dla Linuksa dorobił się możliwości rozmawiania z użytkownikami usług Microsoftu. Tak więc teraz połączymy się nie tylko z kontaktami Skype, ale także znajomymi z Windows Live Messengera, Hotmaila i Outlook.com. Przy pierwszym logowaniu przywita nas kreator łączenia kont, potem wszystko odbywa się już po staremu.

Widać niestety, że rozwijanie tego programu jest nisko na liście priorytetów Microsoftu i tylko niezbędne zmiany będą do niego trafiać. Możliwość połączenia się z kontami w usługach Microsoftu jest konieczna, gdyż w planie jest scalenie ich z kontami Skype i odesłanie Windows Live Messengera na emeryturę.

Skype dla Linuksa w wersji 4.1 można pobrać z naszej bazy programów w dziale Programy → Internet i Komunikacja → Komunikatory internetowe.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama