Skype dla Windows Phone z możliwością tworzenia i wysyłania rysunków

Strona główna Aktualności

O autorze

Skype to jedna z tych aplikacji, które na systemie Windows Phone są uboższe w opcje i możliwości od swoich odpowiedników na iOS i Androidzie. Microsoft postanowił zacząć zmienić ten stan rzeczy. Dzisiejsza aktualizacja przynosi nie tylko ulepszenia i poprawki, ale także nową opcję tworzenia rysunków, dostępną jak na razie tylko na Windows Phone.

Przesłane obrazki możemy obejrzeć z poziomu Windows Phone oraz aplikacji desktopowej dla OS X i Windowsa. Aplikacja modern dla Windows 8, a także mobilne wersja dla iOS i Androida wyświetlają jedynie komunikat z linkiem, pod którym znajdziemy przesłaną grafikę. Wersja www (z poziomu Outlook.com) nie pokazała niczego. Tak więc przy okazji dodania nowej opcji mamy iście Microsoftowy bałagan. Nie wiadomo jeszcze kiedy tworzenie i wysyłanie grafik zostanie udostępniona w pozostałych programach.

Sam mechanizm rysowania nie zaskakuje niczym szczególnym. Otrzymujemy kilka kolorów oraz 3 grubości pędzla. Dodatkowo jako tło możemy wczytać grafikę, albo naszą lokalizację. I to właściwie wszystko. Nic czego nie dałoby się zrobić za pomocą zewnętrznych aplikacji.

To jednak tylko część nowości. Aktualizacja powinna ucieszyć posiadaczy telefonów z ekranami HD, program wreszcie został do nich dopasowany i wygląda nieco lepiej. Poprawie uległ także czas potrzebny na start Skype oraz logowanie za pomocą konta Microsoft, na które mamy zarejestrowany system. Wersja na Windows Phone wspiera również przekierowania z zewnętrznych aplikacji i stron. Niestety wciąż nie doczekaliśmy się możliwości przesyłania plików, które jest obecne chociażby na Androidzie.

Na tym jednak Microsoft nie poprzestaje. Od niedawna dostępna jest nowa wersja Skype dla OS X, a w drodze jest także dla Windows 8. Już teraz można pobrać jej testową wersję. Główna zmiana to odmieniony, lżejszy i bardziej płaski interfejs. W planach jest też powiązanie usługi z nową odsłoną serwisu MSN. Kilka dni temu udostępniono także Skype Qik. Widać, że Microsoft coraz bardziej czuje oddech konkurencji na plecach. Google nie poprzestaje w promowaniu i rozwijaniu usługi Hangouts, a w tle jest też konkurencja mniejszych, ale równie niebezpiecznych graczy takich jak chociażby Viber. Taki stan rzeczy powinien jednak cieszyć użytkowników każdej z tych usług. Na dobrej rywalizacji zyskujemy wszyscy. Skype dla Windows Phone oraz pozostałych systemów znajdziecie w naszej bazie aplikacji. Może się przydać już w najbliższą środę, aby przedzwonić do naszego studia i wziąć udział w dobreprogramy na żywo.

© dobreprogramy
s