r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skype dla wszystkich

Strona główna Aktualności

O autorze

Najsłynniejsza firma telefonii internetowej - Skype - postanowiła w nietypowy sposób uczcić drugą rocznicę swojego powstania. Od przyszłego tygodnia technologia Skype stanie się otwartą platformą, której możliwości będą mogły bezpłatnie integrować w swoich produktach inne firmy.

W przeciągu zaledwie dwóch lat Skype zapoczątkowało rewolucję w globalnej komunikacji, zapewniając każdej osobie z dostępem do internetu możliwość darmowego korzystania z połączeń telefonicznych wysokiej jakości - powiedział współzałożyciel i dyrektor firmy, Niklas Zennstrom.

Jak dotąd aplikacja Skype została pobrana ponad 153 mln razy, a z darmowych usług firmy korzysta ponad 51 mln zarejestrowanych użytkowników. Liczba osób korzystających ze Skype'a równocześnie przekracza 3 mln. Użytkownicy Skype rozmiawiali przeszło 12 mld minut co stanowi 45 % całego ruchu VoIP w USA. Przeszło 2 mln osób założyło konta obługujące płatne usługi.

Firma nie spoczywa jednak na laurach - wiele wskazuje na to, że po otwarciu standardu wpływy Skype wzrosną. Z możliwości tej technologii korzystać będą zapewne nie tylko tradycyjne komunikatory. Platforma Skype może zostać włączona choćby do gier sieciowych i znaleźć zastosowanie w e-handlu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.