Skype prezentuje nowe usługi

Strona główna Aktualności

O autorze

W piątek 15 kwietnia br., firma Skype Technologies poinformowała o wypuszczeniu na rynek dwóch, jak narazie w fazie testów, usług. Są to: SkypeIn oraz Skype Voicemail. Niestety korzystanie z nowych produktów dostępne ma być jak narazie jedynie w następujących krajach: Stanach Zjednoczonych, Hong Kongu, Francji, Szwecji, Norwegii, Finlandii oraz Danii. Jednak planuje się w niedługim czasie dodawanie kolejnych krajów.

Dzięki SkypeIn możemy otrzymać swój własny numer telefoniczny, dzięki czemu nasi znajomi czy rodzina będą mogli do nas dzwonić nie posiadając samego programu Skype. Łączyć się będą mogli z nami za pomocą zwykłego telefonu stacjonarnego czy komórkowego. Na przykład, jeżeli mieszkamy w Kopenhadze i tam też posiadamy numer oparty o usługę SkypeIn, ale chwilowo przebywamy na przedmieściach Paryża, nasi znajomi będą mogli dzwonić do nas z Kopenhagi i jeżeli mamy zaisntalowanego Skypa w Paryzu, odezwie się on do nas. Co ważne w tym, naliczanie opłat odbywa się tak, jak byśmy dzwonili do Kopenhagi, a nie do Paryża. Możliwe jest posiadanie do trzech numerów w usłudze SkypeIn.

Drugą, niezwykle ciekawą udostępnioną usługą jest Skype Voicemail. Jak łatwo można się domyśleć, chodzi tutaj o mail głosowy. Jeżeli w danej chwili chcemy rozmawiać z jakąś osobą, a osoba ta jest niedostępna, możemy jej po prostu wysłać takiego maila. Wiadomość taka może zawierać do 10 minut tekstu mówionego.

Obie usługi będą płatne. SkypeIn to koszt 10 euro za trzy miesiące, badź 30 euro za cały rok. W przypadku uslugi Skype Voicemail cena wynosić będzie 5 euro za trzy miesiące, bądź 15 euro za cały rok. O szczegółach nowych usług przeczytać można na stronie: www.skype.com/store

Skype to obecnie najszybciej rozwijający się komunikator głosowy na świecie. Posiada już ponad 35 milionów zarejstrowanych użytkowników i każdego dnia odnotowuje rejestrację 150 tysięcy nowch użytowników.

© dobreprogramy
s