Skype w Polsce

Strona główna Aktualności

O autorze

Skype, światowy lider w komunikacji Internetowej, otwiera oddział w Polsce. Jego szefem będzie Michał Kostrzewa, który dotychczas pracował w firmach telekomunikacyjnych i doradczych. Polska, z ponad 3,5 milionami użytkowników jest dla Skype największym rynkiem w Europe, a trzecim na świecie po USA i Chinach. Skype zapowiada już wkrótce nowe usługi dla polskich użytkowników.

Skype został założony w 2002 przez Niklasa Zenströmma i Janusa Friisa - pionierów peer2peer. Stworzone przez nich komunikator pozwala użytkownikom na całym świecie na wykonanywanie nieograniczonej ilości darmowych rozmów. Oprogramowanie Skype jest kompatybilne z systemami Windows, Linux, MacOS X oraz komputerami pocket PC.

Społeczność użytkowników Skype jest najszybciej rosnącą społecznością Internetową na świecie. Przez ponad dwa lata istnienia Skype zyskał ponad 67 milionów użytkowników w 225 krajach, a jego społeczność powiększa się o 185 tys. użytkowników dziennie. Dotychczas użytkownicy Skype rozmawiali łącznie przez ponad 17 miliardów minut. Komunikator istnieje już w 27 wersjach językowych, a strona skype.com w 23 wersjach.

© dobreprogramy
s