r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skype wprowadza wiadomości wideo, koniec Messengera coraz bliżej

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Po pierwsze, w najbliższych dniach w aplikacjach Skype na Androidzie, iOS i OS X ma pojawić się możliwość zostawienia komuś w skrzynce odbiorczej wiadomości w postaci krótkiego, maksymalnie 3-minutowego filmu i w przypadku smartfonu czy tabletu możemy wybrać kamerkę, z której skorzystamy. Klienty mobilne pokażą wiadomość w czacie, klient makowy dodatkowo pozwoli ją pobrać w formacie MP4.

Na razie poczta filmowa jest w fazie testów. Nie wiadomo dokładnie kiedy ta możliwość pojawi się na Windows, są również różnice w czasie jej wprowadzenia w różnych krajach (najpierw działała w Stanach i Wielkiej Brytanii, dziś po południu już działała w Polsce). Obsługa jest, jak przystało na Skype, bardzo prosta — wybieramy opcję „Wyślij wiadomość wideo…” z menu kontaktu, nagrywamy i wysyłamy (ikonka z kopertą poniżej podglądu).

ponadto użytkownicy Windows Live Messengera powinni przygotować się na to, że 8 kwietnia zobaczą propozycję instalacji nowego komunikatora. Proces aktualizacji będzie zależeć o wersji językowej używanego systemu — na pierwszy front pójdzie angielska, zaś jako ostatnia, 30 kwietnia, zostanie zaktualizowana portugalska. Wyjątkiem są Chiny, gdzie komunikatory te pozostaną osobnymi produktami.

r   e   k   l   a   m   a

Microsoft twierdzi, że wszystkie możliwości Windows Live Messengera do tego czasu zostaną wprowadzone do Skype i użytkownikom po „przesiadce” nie powinno niczego zabraknąć. Zyskają za to dostęp do istniejących funkcji Skype ­— przesyłania plików i kontaktów, rozmów ze znajomymi z Facebooka czy wideokonferencji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.