r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skytale 1.0

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Wiadomości SMS i MMS

Trustport Skytale to aplikacja dla urządzeń mobilnych, dzięki której przede wszystkim można w bezpieczny sposób, bo z wykorzystaniem szyfrowania, przesyłać znajomym ważne wiadomości.

Interfejs aplikacji jest bardzo prosty, co powinno ucieszyć minimalistów. Zaraz po włączeniu aplikacji ukaże się pole tekstowe. W nim wprowadzić należy wiadomość, która zostanie zaszyfrowana. Możliwość edytora są skromne, choć nikt też prawdopodobnie nie będzie oczekiwać zaawansowanych możliwość formatowania, znając przeznaczenie programu. Mimo to może irytować np. brak rozpoznawania początków nowego zdania (czyli samoczynnego ustawiania wielkiej litery).

Po naciśnięciu koperty na pomarańczowym tle aplikacja poprosi o wprowadzenie hasła zabezpieczającego i wybór metody wysyłania. Prócz SMS-a można też odnośnik wysłać pocztą elektroniczną lub skopiować do schowka systemowego. Dla wygody korzystania jest dołączony licznik znaków odmierzający liczbę SMS-ów potrzebnych do przesłania całej wiadomości. Naciśnięcie otrzymanego odnośnika powoduje włączenie aplikacji, gdzie użytkownik zostanie poproszony o hasło odblokowujące, po którego wpisaniu ujawni się odszyfrowana wiadomość.

W przypadku wprowadzenia błędnego hasła aplikacja zwyczajnie poprosi o kolejną próbę, przez co może być ona podatna na próby złamania szyfru, więc nie wiadomo na ile w związku z tym bezpieczne jest to rozwiązanie. Plusem może być to, że maksymalna długość hasło wydaje się być nieograniczoną (a na pewno jest bardzo duża), pod warunkiem, że niejawnie nie jest odcinana nadmiarowa końcówka.

Wadą wizualną jest interfejs – budzić on może pewne wątpliwości, zarówno pod kwestią wygody użytkowania, jak i estetyki, z powodu wewnętrznych niespójności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 03.12.2013 14:50

Prosty i latwy programik. Szyfruje to co chce. Stabilny i prosty.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.