r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ślōnsko gŏdka stała się jedną z oficjalnych wersji językowych Facebooka

Strona główna AktualnościINTERNET

8363 to liczba użytkowników Facebooka, którzy polubili stronę Śląski FB, zaś 3,169 użytkowników jest dziś członkami grupy Cyfryzacyjŏ Ślōnskij gŏdki. Ich praca, wraz z Zespołem Standaryzacyjnym Języka Śląskiego, poskutkowała dziś dodaniem nowej wersji językowej Facebooka, jakim jest oczywiście ślōnsko gŏdka.

Ślōnsko gŏdka, mimo że formalnie drogą kompromisu jest przez wielu uznawana za entolekt, jest już dostępna dla wszystkich jako jeden z oficjalnych języków Facebooka. Po jej wyborze pojawia się podmenu, w którym wybrać można alternatywny język, który będzie wykorzystany w elementach, które nie zostały jeszcze przetłumaczone.

Po śląsku można już zatem korzystać z wielu stałych elementów interfejsu Facebooka, przetłumaczone zostały między innymi reakcje (przaja tymu!, lachōm się, nerwuje mie to), jak i elementy nawigacyjne stron (przodniō zajta, spamiyntane). Jednocześnie prace wciąż trwają i na rzeczonych stronach można odnaleźć opis procedur służących zgłaszaniu błędów.

r   e   k   l   a   m   a

Tłumaczenie Facebooka nie jest oczywiście pierwszym tego typu przedsięwzięciem. W zeszłym roku ślōnsko gŏdka została udostępniona jako język Androida w Samsungach Galaxy S6. Ślązacy nie osiadają także na laurach i organizują się w celu zgłoszenia swojego języka jako jednego z dostępnych na Twitterze.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.