Słaba grafika w GTA V na PC? Spokojnie, gra też dostanie modyfikację iCEnhancer

Strona główna Aktualności

O autorze

Czekający cierpliwie na Grand Theft Auto V komputerowcy mogli jako tako dotrwać do premiery tej edycji tytułu, wracając na chwilę do GTA IV z modyfikacjami graficznymi. Dzięki niezwykle popularnemu iCEnhancerowi, ta niemal siedmioletnia pozycja z PC potrafi wciąż zachwycać pod kątem oprawy. Rzecz jasna fani dokonań Rockstar nie zasypiają niemniej gruszek w popiele i powstaje wersja moda dla ostatniej gry studia.

Odpowiedzialny za iCEnhancera Hayssam Keilany dał znać społeczności skupionej wokół jego pracy, że powoli zaczął się ze współpracownikami przyglądać, jakie to poprawki by warto do produktu wprowadzić. W pierwszej kolejności ograniczył wszędobylską mgłę, zmodyfikował barwę słońca i wodę, a także zajął się usunięciem pewnych efektów, stanowiących naleciałości z konsol. Te zmiany nie rzucają się jakoś szczególnie w oczy, najważniejsze w tym wszystkim jest jednak to, że w perspektywie najbliższych kilku miesięcy oraz potem lat, GTA V ewoluowało będzie nam graficznie.

Ogłoszenie jest o tyle świetną niespodzianką, że po wydaniu iCE 3.0 dla Grand Theft Auto IV PC mówiło się o porzuceniu projektu przez jego twórcę. Zrobił tyle dobrego dla komputerowych wirtualnych bandytów, a zebrał wiele nieprzychylnych opinii, więc niby postanowił w pewnym momencie po prostu wszystko odłożyć do szafy. Jak widać, zatęsknił do grzebania w kodzie. Na swoim Facebooku zbiera wszelkie uwagi, co do kolejnych opcji do wprowadzenia do gry albo z niej wyrzucenia dla poprawy działania.

Na co należy się nastawiać? Patrząc po GTA IV, na pewno pojawią się różnorakie paczki z lepszymi teksturami, bądź też takimi zupełnie zmieniającymi wygląd pewnych lokacji, pojazdów i obiektów. Dojdzie do tego na bank dalsza zabawa z oświetleniem, bardziej realistyczne warunki atmosferyczne, a także zestaw ciekawych filtrów graficznych. Wraz z kolejnymi wersjami modyfikacji, będzie ona oczywiście usprawniana, żeby upiększanie tytułu nie odbijało się zbytnio na wydajności. Warto przy okazji zauważyć, że w sieci pojawiła się ostatnio masa drobnych, w sumie humorystycznych modów: od oferujących opcję wcielenia się w dowolnego zwierzaka, przez strzelanie autami, po zatopienie miasta i przyległych obszarów lub też przeciwnie, usunięcie wody z mapy...

© dobreprogramy
s