r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Slack może się pakować? Microsoft prezentuje nowość w Office365, Planner

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Każdy szanujący się pakiet biurowy musi być dziś wyposażony w narzędzia ułatwiające pracę zespołową, łączenie ze współdzieleniem treści. W praktyce jednak wciąż konieczne jest często korzystanie z wielu dodaktowych narzędzi różnych producentów, zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych, co nie sprzyja wygodnej wymianie informacji. Microsoft właśnie zaprezentował swój nowy program, który ma rozwiązać ten problem, Planner.

Planner jest nowym elementem pakietu Office365 i będzie dostępny dla subskrybentów usługi korzystających z abonamentu Enterprise, Business Essentials, Premium i Education. Microsoft rozpoczął program aktualizacji już dziś, jednak Plannera można się spodziewać na dysku nawet za kilka tygodni. Jak przystało na Microsoft, jego kafelek pojawi się w Menu Start wkrótce, niezależnie od woli użytkownika.

Podstawowym zastosowaniem Plannera jest organizowanie grup roboczych. W każdej z nich, a użytkownicy mogą jednocześnie uczestniczyć w pracach kilku, co zostanie przedstawione całkiem przejrzyście w panelu głównym, możliwe jest planowanie zadań w ramach ogólnego harmonogramu, a także podział obowiązków. Nie zabraknie oczywiście wyznaczania terminów, dzięki zaawansowanej synchronizacji z kalendarzem, współdzielenia plików czy multiplatformowych powiadomień.

r   e   k   l   a   m   a

Interfejs usługi został oparty na sprawdzonej koncepcji znanej z przeglądarkowych aplikacji Microsoftu – wykorzystanie całej szerokości ekranu i widoku kolumnowego wydaje się w tym przypadku rozsądnym pomysłem. Ponadto multiplatformowość pakietu Office oraz fakt, ze współpracownicy najcześciej i tak korzystają już z usług Microsoftu, jak choćby OneDrive’a czy Outlooka, mogą sprawić, że Planner wyrośnie na jedną z najważniejszych aplikacji do zarządzania pracą zespołową.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.