r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Slack z funkcją udostępniania ekranu, ale nie dla wszystkich

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Slack pozostaje jednym z najefektywniejszych narzędzi nie tylko do komunikacji w zespołach roboczych, ale także do organizowania pracy w ogóle. Z powodzeniem służy temu darmowy wariant, jednak właśnie pojawił się mocny argument na rzecz migracji do płacenia za Slacka – możliwość udostępniania rozmówcom swojego ekranu.

Informacja o dostępności nowej funkcji ukazała się już na blogu Slacka. Strumieniowanie obrazu przechwyconego z pulpitu można rozpocząć po nawiązaniu połączenia. Obok ikony włączania i wyłączania mikrofonu i kamery, pojawił się tam nowy przycisk.

Wystarczy kliknąć go, by w oknie rozmowy rozmówcy zobaczyli pulpit jednego z uczestników rozmowy. Obraz z pulpitu zastąpi wówczas ten z kamery. Oczywiście już wcześniej dostępne były wtyczki o podobnych zastosowaniach, łącznie z tymi bazującymi na Skypie, jednak teraz Slack obsługuje dzieleniem się pulpitem natywnie.

r   e   k   l   a   m   a

Slack udostępnia nową funkcję na wyłączność użytkownikom płacącym za usługę i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości. Nowość jest dostępna w klientach na Windowsie i macOS-ie. Obie wersje, a także aplikacje mobilne na Androida, iOS-a i mobilnego Windowsa, można znaleźć w naszej bazie oprogramowania

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.