r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ślady Safari

Strona główna Aktualności

Testerzy wersji beta przeglądarki Safari 4 zauważyli w niej spore problemy z usuwaniem danych sesji przeglądania.

Na Maku w katalogu ~/Library/Caches/Metadata/Safari znajdują się dwa katalogi: Bookmarks i History. W katalogu historii znajdują się pliki dla każdej odwiedzonej strony, niezależnie czy kasowanie stron w historii zostało włączone czy nie. Co prawda wydaje się, że Safari czyści ten katalog, ale robi to w sposób nieprzewidywalny. Problematyczna jest też funkcja Top Sites, która monitoruje wybrane strony i co określony odstęp czasu zapisuje dane o stronie w pliku XML. Domyślnie wykonuje to co 30 minut.

Safari nie kasuje też plików podglądu stron, które generowane są przez funkcję Quicklook. Dla każdej strony generowane są dwa pliki, pełny oraz miniaturka. Znaleźć je można w katalogu o nazwie w rodzaju /private/var/folders/et/etuAKaR1GTeV9DVeRGfst++++TI/-Caches-/com.apple.Safari/Webpage Previews/ czyli w miejscu, do którego użytkownik raczej nie zagląda.

Być może opisane zachowania zostaną wyeliminowane w wersji finalnej. Trzeba jednak na nie zwrócić uwagę, gdyż są ograniczeniem prywatności i powodują niepotrzebne zajmowanie miejsca na dysku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.