Śląskojęzyczna wersja Wikipedii

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniu dzisiejszym w okolicach godziny dziesiątej oficjalnie wystartowała śląskojęzyczna wersja, największej darmowej encyklopedii - Wikipedii.

Jak wielu Czytelników pamięta, ponad dwa lata temu grupa Wikipedystów wyszła z podobną inicjatywą utworzenia śląskojęzyczej wersji projektu. Plany te jednak zatrzymały się na głosowaniu i kilkudziesięciu testowych artykułach. Tym razem, w związku m.in. z otrzymaniem przez język śląski standardu ISO 693-3 (szl) oraz zapałowi kilku Ślązaków/wikipedystów przy tworzeniu wpisów w inkubatorze również mieszkańcy tej części kraju mogą od dziś się cieszyć takową wersją. W chwili obecnej trwa przenoszenie wszystkich utworzonych artykułów ze wspomnianego inkubatora pod prawidłowe adresy, wskutek czego mogą występować przejściowe problemy z dostępnością.

Więcej informacji na temat samego przedsięwzięcia, w tym zapisy głosowań i dyskusji przed powstaniem, zasady pisowni, informacje na temat języka, a także dyskusję odnośnie projektu znaleźć można na łamach Wikipedii.

© dobreprogramy
s