Sleep as Android: zadbaj o sen, aby wysiłek nie poszedł na marne

Sleep as Android: zadbaj o sen, aby wysiłek nie poszedł na marne

Sleep as Android: zadbaj o sen, aby wysiłek nie poszedł na marne
Redakcja
27.04.2015 14:50, aktualizacja: 28.04.2015 11:08

Kiedy już zaplanujemy trening i wyposażymy się w odpowiednie akcesoria, możemy przystąpić do ćwiczeń. Po nich należy się odpoczynek, a jego ważnym składnikiem jest sen. W tym przypadku również znajdziemy odpowiednią aplikację mobilną, która pomoże nam w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów. Dzięki Sleep as Android budzik stanie się czymś więcej niż tylko porannym koszmarem.

Program jest bardzo rozbudowany, choć jego podstawowa funkcjonalność nie wymaga od użytkownika dużej wiedzy, ani zmiany dziesiątek ustawień. Całość podzielono na pięć głównych zakładek, najważniejsza z nich to oczywiście budzik i zarządzanie alarmami. W każdym z nich oprócz czasu budzenia możemy wybrać okres powtarzania, etykietę stanowiącą nazwę łatwą do zapamiętania, a także sygnał dźwiękowy. W bazie aplikacji znajdziemy kilka dźwięków, które mają służyć spokojnemu wybudzaniu i w niczym nie przypominają nagłych alarmów jak np. śpiew ptaków, odgłosy morza, świerszczy, wiosennej burzy, czy górskiego strumienia.

Obraz

Sleep as Android umożliwia na stopniowe zwiększanie głośności, aby dźwięk nie był przez organizm potraktowany jako oznaka jakiegoś nagłego zagrożenia, a także uruchomienie tzw. inteligentnego zakresu snu – dzięki tej opcji telefon lub tablet obudzą nas nieco szybciej w skonfigurowanym przez użytkownika zakresie, a zarazem w pewien losowy sposób. Gdyby wstawanie stanowiło problem, aplikacja może żądać od użytkownika dodatkowego potwierdzenia np. wypełnienia zadania matematycznego, potrząśnięcia telefonem, lub użycia NFC do wyłączenia budzika. Wszystko da się ustawić i dopasować do własnych przyzwyczajeń, telefon może więc solidnie dać się we znaki i uniemożliwić powrót do łóżka.

Druga zakładka to nagrywanie snu i jego analiza. Aplikacja przypomina o konieczności położenia się spać, a po umieszczeniu telefonu w pobliżu ciała nagrywa dźwięki. Dzięki temu jest w stanie odpowiedzieć na pytania, jak długo śpimy w poszczególnych fazach, a także jakie dźwięki wydajmy, gdy śpimy. Znajdziemy tu nawet monitor chrapania – program może to wykryć, a następnie wykonać określoną akcję (wibracje, delikatny dźwięk), abyśmy się nie tyle obudzili, co poruszyli i uniknęli chrapania. W zasypianiu pomogą natomiast „kołysanki”, na które składają się dźwięki natury.

Obraz

W aplikacji znajdziemy również statystyki snu. Konfigurując aplikację możemy wybrać optymalną długość – tutaj trzeba zdać się na własne doświadczenie i znajomość ciała, program nie jest lekarzem i nie powie nam, ile powinniśmy spać, aby czuć się dobrze – będziemy sukcesywnie rozliczani za to, jak podchodzimy do snu. Sleep as Android przypomni o wszelkich debetach i będzie wymagał ich odespania, statystyki pokażą nam również, ile trwał sen głęboki. Własne dane możemy przyrównać do informacji od innych użytkowników. Tego typu statystyki stosowane w dłuższym okresie pozwalają zwiększyć regularność snu, a co za tym idzie, poprawić nasz metabolizm i pozbyć się nieprzyjemnego zmęczenia znacznie lepiej, niż kawa.

Na tym możliwości programu się nie kończą. Wykrywanie faz głębokiego snu możemy wykorzystać do eksperymentowania ze snem świadomym, gdy aplikacja za każdym razem odtwarza ten sam dźwięk, pozwalając zorientować się, że to z czym mamy do czynienia to marzenia senne. Zapisane statystyki możemy przesłać w ramach kopii zapasowej do chmur internetowych (w tym Google Drive i Dropbox). Oprócz tego program umożliwia integrację ze smartwatchami i system inteligentnego oświetlenia. Gdyby wszystkie te funkcje okazały się dla nas niewystarczające, skorzystać możemy z dodatków instalowanych z poziomu aplikacji i funkcji integracji z niektórymi innymi programami jak np. Twilight.

Obraz

Warto przetestować Sleep as Android i przekonać się, jak wygląda nasz sen, a także w jaki sposób możemy go poprawić. Aplikacja jest dostępna w polskiej wersji językowej. Podstawowa wersja nie wymaga żadnych opłat. W celu odblokowania wszystkich funkcji lub zniesienia ich ograniczeń czasowych konieczne jest odblokowanie pełnej wersji, co kosztuje 13,49 zł. Program znajdziecie już w bazie naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)