Sleipnir Sleipnir 6.4.8

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sleipnir to nowoczesna przeglądarka internetowa stworzona przez japońską firmę Fenrir, wyróżniająca się ogromną ilością dostępnych funkcji, a także wsparciem dla CSS3 i HTML 5.

Jednym z najważniejszych elementów programu jest usługa Fenrir Pass, umożliwiająca pełną synchronizację najważniejszych danych z przeglądarki Sleipnir, pomiędzy komputerami stacjonarnymi, a urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu możemy przeglądać strony internetowe na pulpicie komputera, a po chwili automatycznie otwierać je na urządzeniu przenośnym. To nie wszystko. Przykładowo wybierając dowolny numer telefonu ze strony internetowej bezpośrednio z komputera automatycznie zostanie wysłany do naszego smartfona.

Przeglądarka Sleipnir obsługuje dwa silniki renderujące strony internetowe – Trident i Blink (domyślnie włączony jest Blink). Wspiera dodatki i rozszerzenia, które są kompatybilne z przeglądarką Google Chrome, a także oferuje możliwość tłumaczenia zawartości różnych tekstów oraz dokumentów. Program posiada również zaawansowany czytnik kanałów RSS - FeedReader, który w przeciwieństwie do innych czytników, uzyskane dane przechowuje w lokalnym środowisku. W ten sposób przeglądanie i odczytywanie najnowszych wiadomości przebiega znacznie szybciej i bezpieczniej. W dodatku obsługuje on filtrowanie danych i importowanie z Google Reader.

Sleipnir korzysta ze skrótów klawiszowych i z gestów myszki. Został w taki sposób zaprojektowany, że nie powinien sprawiać problemów podczas przeglądania witryn internetowych w trybie pełnoekranowym. Oprócz tego oferuje wygodne zarządzanie i grupowanie kart oraz tworzenie zrzutów ekranowych z aktualnie otwartej strony internetowej. Nie zabrakło w nim również wbudowanych modułów, zapewniających pełne bezpieczeństwo podczas przeglądania stron internetowych. Użytkownik może włączyć lub wyłączyć ActiveX, JavaScript, Javę oraz ograniczyć pełny dostęp do ustawień przeglądarki, a także bezpiecznie usunąć historie przeglądanych i wyszukiwanych stron internetowych. Przeglądarką oferuje też szybki dostęp do najpopularniejszych serwisów internetowych – Twitter czy YouTube.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

bardzo wygodna obsługa wielu kart, brak dezorientujących ozdóbek
skróty klawiszowe powodujące problemy z polskimi znakami, rozszerzenia
ocena użytkownika
29.03.2019 15:14 • Recenzja do wersji 6.3.5

Sleipnira polecam głównie z dwóch powodów - wchodzi sprawnie i pozwala zapanować nad absolutnie niesamowitą liczbą otwartych kart, szczególnie tych z tekstem. To są dwa atuty, które na Win10 jakoś się zachowały. Więc jeśli zdarza się wam czytać masę dokumentów online, to jest to przeglądarka dla was. Można przestawić, przypiąć, zamknąć, tak, żeby mieć przed nosem ten kawałek tekstu, którego wam potrzeba. I na tym właściwie cuda się kończą. Jeśli chodzi o rozszerzenia. to niby coś tam jest, ale dogrzebanie się do tego, szczególnie przy dokumentacji w języku japońskim, wymaga cierpliwości, a i tak elastyczności Firefoxa nie będzie pod tym względem. Do tego programiści wprowadzają skróty klawiszowe, które w języku japońskim nie stanowią problemu, natomiast w polszczyźnie mogą być ryzykowne. Głównie chodzi mi o to nieszczęsne Alt + L, które u nas daje 'Ł', a w Sleipnirze powoduje uruchomienie paska wyszukiwania. Można oczywiście użyć WinCompose i zmienić domyślną kombinację klawiszy dla 'Ł', ale pozostaje to niedogodnością dla polskiego użytkownika. Reasumując - jeśli chodzi nam o podgląd dużej ilości tekstów online, program się sprawdzi; jeśli chcemy wejść głębiej w ustawienia i spersonalizować przeglądarkę, polecałabym raczej inne rozwiązania.

szybkość, ciekawy interfejs, obsługa dwóch silników, rozszerzenia chrome
mała funkcjonalność bez wgrania rozszerzeń, brak migracji danych z Opery 12.x
ocena użytkownika
12.12.2014 10:54 • Recenzja do wersji 6.1.3

Ciekawa przeglądarka. Od dawna rozglądałem się za czymś co nie będzie ani Firefoxem ani chromem ani klonem któregoś z nich. Niestety ale powoli trzeba myśleć nad przesiadką z klasycznej Opery 12.17- może jeszcze nie teraz gdyż poza kilkoma (źle zrobionymi moim zdaniem gdyż opera od zawsze trzymała się po prostu standardów) stronami problemów nie ma ale lepiej przygotować się do tego stopniowo niż później obudzić się niczym banki, które uświadomiły sobie nagle, że kończy się wsparcie dla Xp ;)
Sleipnir jest niestety czymś co raczej nie zadowoli użytkownika klasycznej Opery- konfiguracja jest tu na prawdę mało rozwinięta jak w każdej innej przeglądarce. Zdecydowanie na plus wygląd - przeglądarka zajmuje mało miejsca na wysokość ekranu, jest szybka a całość przypomina w pewnym stopniu Safari z nowych OS X Apple.
Na plus na pewno też możliwość włączenia potwierdzania zamknięcia przeglądarki
Z początku zaskoczyć może fakt, że pasek adresu jest nie tylko razem z wyszukiwarką (nic na to nie wskazuje) ale i jego lokalizacja - na prawym boku paska górnego....
Testując wersję portable rzuciło mi się w oczy też to, że program podczas wgrywania dodatku adblock władował do systemu bez pytania menedżer dodatków chromium- nie ładne zagranie dla kogoś kto dba o porządek w systemie....

Program ten oceniam na mocne 4/5. Nie jest jeszcze idealnie ale na pewno jest ciekawszy browser od chrome czy FF - szczególnie dla osób migrujących z Opery 12....