Sleipnir - japoński konkurent IE i FF

Strona główna Aktualności

O autorze

Na rynku przeglądarek internetowych pojawił się nowy potentat - japońska aplikacja Sleipnir, autorstwa firmy Fenrir. Zdaniem twórców może ona zdobyć w przeciągu najbliższych lat około 5% udziałów rynkowych, przełamując tym samym dominację popularnych - Internet Explorera i Firefoksa.

W przypadku przeglądarki jaką jest Sleipnir na uwagę zasługują ogromne, niemalże nieograniczone możliwości konfiguracyjne. Aplikacja wyposażona została w dwa silniki renderujące, Trident znany z Internet Explorera, oraz Gecko Firefoksa. Takie zestawienie technologii umożliwia użytkownikowi wybierać, który mechanizm użyty ma być podczas wyświetlania konkretnej strony. To rozwiązanie niezwykle przydatne okazuje się w momencie przeglądania witryny, której autor dostosował ją do wybranej przeglądarki.

Prace nad przeglądarką z Kraju Kwitnącej Wiśni trwają od niespełna trzech lat. Początkowo aplikacja dostępna była tylko w japońskiej wersji językowej, dopiero jakiś czas temu pojawiła się angielska edycja i firma Fenrir zdecydowała się na jej promowanie poza granicami Japonii. Twórcy planują, że zagraniczna promocja da im w przeciągu kilku najbliższych lat około 5% udziału rynkowego w segmencie przeglądarek internetowych. Oznaczałoby to wzrost użytkowników aplikacji z obecnych 100 tys. do 17 mln.

Przeglądarkę Sleipnir 2.7.2 pobrać można na oficjalnej stronie producenta. Znaleźć tam można także bibliotekę wtyczek i skórek dla aplikacji.

© dobreprogramy