Slic3r Slic3r 1.3.0

Strona główna Mac Grafika Modelowanie 3D
Pobier​z program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Slic3r to jeden z najlepszych programów do konwersji modelu 3D na kod dla drukarki 3D. Program może przygotować kod dla drukarek RepRap (Prusa Mendel, MendelMax, Huxley, Tantillus i inne), Ultimaker, Makerbot, Lulzbot AO-100, TAZ, MakerGear M2, Rostock, Mach3, Bukobot i wielu innych.

Program pozwala podać parametry konkretnej drukarki, jak średnica otworu wylotowego ekstrudera, średnica filamentu, rozmiar platformy i zakres temperatur pracy ekstrudera dla danego filamentu ora ztemperatura platformy, jeśli drukarka ma platformę podgrzewaną.

Po załadowaniu modelu można go przeskalować, pociąć, ustawić kilka części na platformie oraz naprawić wiele problemów, jakie mogą wystąpić w siatce. Model zostanie podzielony na warstwy do wydrukowania. Każdą z nich można obejrzeć osobno w specjalnym widoku.

W ustawieniach można zmienić sposób wypełniania brył, parametry podpórek i podstawki, szybkość drukowania i zachowanie drukarek o kilku ekstruderach.

Model można wyeksportować w formacie STL lub jako G-code (kod dla maszyny). Można też zapisywać warstwy jako kształty wektorowe w formacie SVG.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!