SlimBoat SlimBoat 1.1.54

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SlimBoat to szybka i funkcjonalna przeglądarka internetowa stworzona przez firmę FlashPeak (twórcę innej popularnej przeglądarki o nazwie Slim Browser). Bazuje ona na silniku renderującym Webkit i oferuje wiele ciekawych opcji i narzędzi, które zadowolić powinny zarówno przeciętnego użytkownika, jak również bardziej wymagającego odbiorcę.

Aplikacja naszpikowana została wieloma ciekawymi, a zarazem użytecznymi funkcjami i narzędziami, które mają za zadanie zwiększyć komfort przeglądania zasobów Internetu oraz korzystania z popularnych serwisów społecznościowych. Sercem SlimBoat jest sprawdzony i stosowany w wielu innych przeglądarkach WWW silnik renderujący Webkit, charakteryzujący się wysoką zgodnością z obowiązującymi standardami webowymi i sprawną obsługą komponentów JS. W ręce użytkownika trafia wiele najciekawszych rozwiązań z innych przeglądarek, wśród których znajdziemy m.in. mechanizm niezależnych kart, pozwalający na wygodne otwieranie w oknie przeglądarki kilku stron WWW jednocześnie, wbudowany menedżer pobierania plików, tryb prywatny, nie zapisujący informacji o odwiedzanych witrynach itp.

Wśród innych, nieco bardziej wyszukanych funkcji oferowanych przez SlimBoat znajdziemy wbudowane opcje zapisu skrótów do strony, generowania z jej zawartości dokumentu PDF czy tworzenia zrzutu ekranu, zaawansowane mechanizmy automatycznego wypełniania pól formularzy oraz przechowywania haseł, integracja z Facebookiem i możliwość pobierania do plików MP4 wskazanych przez użytkownika klipów z YouTube. Ponadto uzyskujemy dostęp do generatora haseł, otwierania wielu stron internetowych jednocześnie (skonfigurowanych jako grupa) oraz łatwego tłumaczenia wskazanego tekstu pomiędzy dwoma językami.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Przeglądarka lekka, szybka, ma blokowanie popupów i reklam, ma szybki menadżer pobierania, jest wersja portable, zapisuje strony do PDF
Niezbyt dobrze spolszczona, brak sprawdzania pisowni.
ocena użytkownika
13.08.2013 14:02 • Recenzja do wersji 1.1.38

Czasami używam przeglądarki SlimBoat. Nawet można pobrać portable. Niezbyt dobrze spolszczona, nie ma możliwości zainstalowania jakiegoś sprawdzania pisowni. Poza tym jest bardzo lekka. Ma akcelerator pobierania 12 krotnie szybciej, niż normalne w innych przeglądarkach. Śmiało może zastąpić wiele płatnych i bezpłatnych downloaderów. Można samemu spolszczać sobie menu i eksportować wyświetlane strony internetowe do PDF. Dziwne, ale Dobreprogramy i Forum eksportują się w widoku bez stylów strony. Inne dobrze się zapisują w widoku kodowania. Potrzebuje jednego plugina flash playera. Tyle. To bardzo szybka przeglądarka i można w niej blokować popupy i reklamy. Przy 14 otwartych kart, to menadżer zadań pokazywał 295MB zajętej pamięci.