reklama

SlimBoat 1.1.54

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SlimBoat to szybka i funkcjonalna przeglądarka internetowa stworzona przez firmę FlashPeak (twórcę innej popularnej przeglądarki o nazwie Slim Browser). Bazuje ona na silniku renderującym Webkit i oferuje wiele ciekawych opcji i narzędzi, które zadowolić powinny zarówno przeciętnego użytkownika, jak również bardziej wymagającego odbiorcę.

Aplikacja naszpikowana została wieloma ciekawymi, a zarazem użytecznymi funkcjami i narzędziami, które mają za zadanie zwiększyć komfort przeglądania zasobów Internetu oraz korzystania z popularnych serwisów społecznościowych. Sercem SlimBoat jest sprawdzony i stosowany w wielu innych przeglądarkach WWW silnik renderujący Webkit, charakteryzujący się wysoką zgodnością z obowiązującymi standardami webowymi i sprawną obsługą komponentów JS. W ręce użytkownika trafia wiele najciekawszych rozwiązań z innych przeglądarek, wśród których znajdziemy m.in. mechanizm niezależnych kart, pozwalający na wygodne otwieranie w oknie przeglądarki kilku stron WWW jednocześnie, wbudowany menedżer pobierania plików, tryb prywatny, nie zapisujący informacji o odwiedzanych witrynach itp.

Wśród innych, nieco bardziej wyszukanych funkcji oferowanych przez SlimBoat znajdziemy wbudowane opcje zapisu skrótów do strony, generowania z jej zawartości dokumentu PDF czy tworzenia zrzutu ekranu, zaawansowane mechanizmy automatycznego wypełniania pól formularzy oraz przechowywania haseł, integracja z Facebookiem i możliwość pobierania do plików MP4 wskazanych przez użytkownika klipów z YouTube. Ponadto uzyskujemy dostęp do generatora haseł, otwierania wielu stron internetowych jednocześnie (skonfigurowanych jako grupa) oraz łatwego tłumaczenia wskazanego tekstu pomiędzy dwoma językami.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Przeglądarka lekka, szybka, ma blokowanie popupów i reklam, ma szybki menadżer pobierania, jest wersja portable, zapisuje strony do PDF
Niezbyt dobrze spolszczona, brak sprawdzania pisowni.
ocena użytkownika

Czasami używam przeglądarki SlimBoat. Nawet można pobrać portable. Niezbyt dobrze spolszczona, nie ma możliwości zainstalowania jakiegoś sprawdzania pisowni. Poza tym jest bardzo lekka. Ma akcelerator pobierania 12 krotnie szybciej, niż normalne w innych przeglądarkach. Śmiało może zastąpić wiele płatnych i bezpłatnych downloaderów. Można samemu spolszczać sobie menu i eksportować wyświetlane strony internetowe do PDF. Dziwne, ale Dobreprogramy i Forum eksportują się w widoku bez stylów strony. Inne dobrze się zapisują w widoku kodowania. Potrzebuje jednego plugina flash playera. Tyle. To bardzo szybka przeglądarka i można w niej blokować popupy i reklamy. Przy 14 otwartych kart, to menadżer zadań pokazywał 295MB zajętej pamięci.

13.08.2013 14:02 | Recenzja do wersji 1.1.38
reklama

Komentarze

0 nowych
Dźubasek   6 #19 23.10.2015 13:09

oto przyklad: FAQ
(tłumaczenie automatyczne :)

Pyt: Jaka jest różnica między Slimjet, SlimBrowser i SlimBoat?

Odp: Są one wszystkie produkty przeglądarki internetowej z FlashPeak Inc, ale są one oparte na różnych silników. Slimjet oparty jest na silniku Blink (motorem Chrome od Google). SlimBrowser jest oparta na silniku Trident (silnik za Internet Explorer firmy Microsoft). SlimBoat jest oparty na Qt-portu silniku Webkit. Trzy przeglądarki mają podobny zestaw cech. Slimjet jest najbardziej wytrzymałe i stabilne z trzech i jest najbardziej odpowiedni dla osób, które cenią sobie prosty i przejrzysty interfejs użytkownika. SlimBrowser jest odpowiedni dla osób, które preferują zaawansowany interfejs użytkownika z tak wielu opcji, jak to możliwe. SlimBoat ma najmniejsze zużycie pamięci i uruchomić na wielu platformach, ale może mieć problemy ze zgodnością z kilku stron internetowych, ze względu na silnik QtWebKit. Slimjet jest nasz rekomendacja dla użytkowników systemu Windows.

Autor edytował komentarz.
  #18 08.10.2015 19:39

I projekt na starym webkicie już zionął ducha :(

  #17 15.12.2014 18:09

przeglądarka SlimBoat niby obsługuje SSL, ale nigdzie nie wyświetla informacji o stanie połączenia szyfrowanego (https), ani informacji o używanym certyfikacie.

jurecki   7 #16 07.12.2014 14:53

Bardzo dobra i szybka przeglądarka,tylko mam jeden problem-jak chcę pobrać torrent to ciągle pyta podaj nazwę pliku albo wogóle nie chce,nie wiem o co biega,na innych przeglądarkach nie mam tego problemu,może ktoś podpowiedzieć?

Autor edytował komentarz.
  #15 18.11.2014 13:07

świetna przeglądarka, ale dlaczego od kilku aktualizacji za każdym razem czyści mi pieczołowicie ustawioną stronę startową i daje swoje nikomu niepotrzebne kafelki z zagraniicznymi stronami/. Za każdym razem wszystko muszę ustawiać od nowa - wygląd, paski, przyciski. Robota głupiego ...

  #14 13.11.2014 22:08

Jakieś 2 tyg temu wyszła wersja Slimboat'a z moim tłumaczeniem, przetłumaczyłem ponad połowę interfejsu przeglądarki. Polecam na stare komputery, które teoretycznie nie mają prawa działać.

  #13 11.07.2014 16:32

@joaS13: dodali

joaS13   6 #12 22.05.2014 14:40

Czasami używam SlimBoat, ale uważam że jest za prymitywna na domyślną przeglądarkę. Zmieniłam w niej stronę startową na: http://qrobe.it/ bo jest zintegrowana z WOT. Jednak nadal w tej przeglądarce brak blokowania skryptów, które według mnie zwiększa bezpieczeństwo.

Jednak aktywny jest inny ciekawy projekt firmy FlashPeak. Jest to SlimJet, bazująca na chromium. Jeszcze w fazie beta, ale i tak już się poprawiła, w stosunku do jej poprzedniej wersji. Strona domowa SlimJet: http://www.slimjet.com/en/ . Uważam, że warto ją przetestować.

Kiedy dodacie SlimJet do działu download?

drylek   5 #11 17.05.2014 21:17

slimjet w koncu jakas normalna przegladarka

juta   19 #10 13.05.2014 20:07

@BettyBoop: Zaciekawiła mnie ta przeglądarka którą podałaś i trochę poszperałem na jej temat, nawet ciekawie się prezentuje ten Slimjet, ma parę dodatkowych opcji na starcie, integruje się z Facebookiem, tłumaczy strony internetowe i tworzy zrzuty ekranowe z każdej witryny WWW, obsługuje też wszystkie wtyczki i dodatki z Google Chrome, ma konfigurowalny pasek narzędziowy, menadżer do pobierania filmów z YouTube, lokalną prognozę pogody i moduł, który automatycznie optymalizuje i kompresuje zdjęcia, na razie jest beta, zobaczymy kiedy wyjdzie wersja stabilna :)

BettyBoop   6 #9 09.05.2014 19:43

można im napisać co tam trzeba dodać do tego slimjet'a żeby gie nie wyszło

  #7 18.02.2014 13:31

Dla mnie jak na razie bomba! Szybka, klasyczny wygląd plus możliwość konfiguracji i dopasowania do siebie najwazniejszych opcji.
Polecam.

  #6 25.01.2014 11:35

Przeglądarka jest niby oszczędna, ale brak jej stabilności, zacina się np. na koncie badoo nie mozna skopiować zdjęć głównych z albumu drugiej osoby (tylko kopiować można mniejsze zdjęcia) , a z kolei np. na koncie showup nie mozna przesunąc listy osób paskiem (w dół czy do góry) które zostały dodane do ulubionych. Poza tym niejednokrotnie zacina się i rozłącza!. Wiec po co mi taka przeglądarka... Jeśli wyeliminuje sie w niej tak istotne dość błędy byłaby całkiem niezłą alternatywą co do Chrome czy Liska........

  #5 28.11.2013 19:00

@snikersx: Dzięki bardzo - wszystko jak trzeba........i działa
Pozdrawiam

snikersx   1 #4 24.11.2013 19:57

na stronie startowej jak masz te wyszukiwarki na ikonce gogle kliknij i potem znajdź więcej wyszukiwarek. Na stronie, gdzie cie przekierudje klikasz google zeby pobrac i zapisujesz w tym folderze, co si sie wyswietli. Potem zmieniasz tam na gogole. A potem opcje. pasek adresu, i weź przeglądaj i tam załaduj ten plik google który wczesniej sciagnales (nie google custom). MAm nadzieje, ze pomoglem

  #3 09.11.2013 13:22

Jak ustawić stronę startową na google?

  #2 02.09.2013 11:41

Niezła jest...i oszczędna

  #1 13.08.2013 22:39

Czyli Chrome, który wygląda jak IE. ;-)

reklama