SlimCleaner 4.1.0

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

SlimCleaner to darmowe narzędzie do oczyszczania i optymalizacji systemów Windows XP/Vista/7, będące jednym z głównych konkurentów niedoścignionego dotąd CCleanera. Swoją niebywale szybko rosnącą popularność zawdzięcza bazującemu na tzw. chmurze mechanizmowi opiniowania, który na podstawie doświadczeń innych użytkowników pozwala dobrać optymalne ustawienia dla programów, a także komponentów i usług uruchamianych wraz z systemem operacyjnym.

Największym atutem programu jest bardzo szybki, a przy tym również skuteczny silnik do oczyszczania i optymalizowania komputera. Bazuje on na informacjach przekazywanych przez społeczność użytkowników, które stanowią cenną bazę wiedzy dla początkujących użytkowników. Wszelakie opinie pobierane są z tzw. chmury i w czasie rzeczywistym wyświetlane podczas analizy systemu przy odpowiednich wpisach odnoszących się do zainstalowanego w systemie oprogramowania. SlimCleaner daje możliwość filtrowania rezultatów skanowania, pozwalając skupić się jedynie na pozycjach uznanych za zbędne, potencjalnie niebezpieczne itp. Opiniować zainstalowane na swoim komputerze aplikacje może każdy użytkownik, nawet bez konieczności rejestracji specjalnego konta. Wystarczy, że dokona oceny, uzasadni ją oraz wskaże typ ocenianego komponentu. Co istotne, program automatycznie poddaje testom antywirusowym wszystkie działające procesy.

Kolejnym argumentem przemawiającym za używaniem SlimCleanera jest niezwykle dopracowany i intuicyjny interfejs graficzny, który pomimo braku polskiej wersji językowej przypaść powinien do gustu większości użytkowników. Poszczególne narzędzia odpowiedzialne za wykonywanie różnych operacji, mających na celu poprawę ogólnej kondycji systemu i nie tylko zgromadzone zostały na zakładkach. Znajdziemy wśród nich funkcje pozwalające usunąć z dysku wszystkie zbędne pliki, zarządzać programami i usługami uruchamianymi wraz ze startem systemu, odinstalowywać nieużywane aplikacje, bezpiecznie usuwać poufne informacje (bez możliwości ich późniejszego przywrócenia), generować logi Hijack, a także uzyskać szybki dostęp do najistotniejszych narzędzi oferowanych przez system Windows.

SlimCleaner uruchamiany może być wraz z systemem Windows, z kolei proces oczyszczania i optymalizacji komputera rozpoczynany może być zgodnie z terminami zadeklarowanymi przez użytkownika w harmonogramie, dostępnym w opcjach programu.

Uwaga!

  1. Podczas instalacji kreator proponuje użytkownikowi instalację dodatkowego oprogramowania w postaci paska narzędziowego Koyote Soft Toolbar.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!