Słowik 1.0

Strona główna Windows Edukacja i nauka Inne języki obce
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Słowik to niewielka i całkowicie bezpłatna aplikacja, wspomagająca naukę słówek w obcych językach. Jej ideą jest nauka, która nie wymaga odrywania się od innych zajęć wykonywanych podczas codziennej pracy z komputerem.

Program funkcjonuje w systemie jako niewielkie okienko, które można umieścić w dowolnie wybranym miejscu ekranu i które zawsze będzie na wierzchu. Wyświetlane są w nim losowo wybrane słówka w wybranym przez użytkownika języku wraz z tłumaczeniem i informacją, jaka to część mowy. Kliknięcie w słówko przenosi do odpowiedniego hasła w wielojęzycznym słowniku online.

Aplikacja oferuje użytkownikowi możliwość poznania 10 nowych słów dziennie w 15 językach - czeskim, angielskim, estońskim, hiszpańskim, fińskim, francuskim, węgierskim, włoskim, łacińskim, litewskim, łotewskim, portugalskim, rosyjskim, słowackim. Zmiany języka można dokonać klikając prawym przyciskiem myszy w ikonę programu, dostępną w zasobniku systemowym.

Słowik nie wymaga stałego połączenia z Internetem. Dostęp do sieci wymagany jest jedynie w momencie uruchamiania programu, kiedy pobierana jest nowa lista słówek.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

czytelny interfejs
wiele błędów w tłumaczeniu, dawnio nie aktualizowany.
ocena użytkownika

Słowik 1.0 to malutki program którego zamierzeniem, jest tłumaczenie w 15 języka w tak mało popularnych jak łotewski czy estoński. Występuje w postaci małego okienka, obsługa jego jest banalnie prosta. Można nim się nauczyć podstaw gramatyki wybranych języków. Ale robi to z błędami, na poziomie translatora google. To że od ponad 4 lat nie jest aktualizowany też nie przemawia na jego korzyść. Jak dla mnie to co najwyżej średniej klasy pomocnicze urządzenia do podstaw nauki języka, nie nadające do tłumaczeń bardziej zawiłych tekstów.

22.01.2016 02:41 | Recenzja do wersji 1.0

Komentarze

0 nowych
  #4 21.02.2013 21:04

Niestety kiepski. Słowa proponowane do nauki beznadziejne. Po co komuś słowo króciec czy brzanka? Taki program powinien zawierać np. 3 tyś najbardziej potrzebnych słów.

  #3 28.12.2012 12:44

czemu nie ma języka niemieckiego.

  #2 22.04.2012 21:16

Na razie sprawdziłam tylko na języku czeskim (bo znam go najlepiej) i niestety - dużo błędów...
Wielka szkoda, bo program wydaje się być bardzo przyjemny i nieabsorbujący - w sam raz na naukę "przy okazji". Mam nadzieję, że z angielskim będzie trochę lepiej.

  #1 18.10.2011 10:36

Świetny program, użyteczny.