reklama

Słynna Prisma debiutuje na Androidzie – uważaj na podróbki z Google Play

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Prisma – narzędzie do transformacji zdjęć w obrazki przypominające dzieła znanych mistrzów pędzla – zdobyło wielką popularność na iOS-ie, stając się wręcz modowym trendem w serwisach społecznościowych. Niestety nie miało swojej wersji na Androida. Skazywało to użytkowników smartfonów z systemem Google’a do proszenia o pomoc znajomych z Jabłuszkami lub testowania rozmaitych zamienników. Z tym już jednak koniec, Prisma oficjalnie zadebiutowała na Androidzie.

Kilka tygodni po premierze na iOS-ie, oficjalna wersja klienta usługi, który oferuje inteligentne filtry do przetwarzania zdjęć, znalazła się w sklepie Google Play. W praktyce niczym się nie różni od wersji na iOS-a – zdjęcia przetwarzane są zdalnie, na rosyjskich serwerach, co jak wiadomo, wielu użytkownikom się nie podobało.

W wypadku androidowej Prismy dochodzi jednak jeszcze jeden problem, mianowicie jakość wyszukiwarki Google Play i stan moderacji aplikacji przez Google (a raczej jego brak. Wyszukując aplikację w sklepie zobaczymy wszystko, tylko nie oficjalną Prismę. Są tu mniej lub bardziej udane klony aplikacji, zwykle zajmujące się bardzo agresywnym przedstawianiem reklam.

Dlatego odsyłamy Was bezpośrednio do naszej bazy oprogramowania, z Prismą prosto ze studia Prisma Labs, inc. Oprócz wersji na Androida oczywiście wciąż jest dostępna wersja na iOS-a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama