Smart pieluszka z Bluetoothem przypomni zapominalskim rodzicom o ich obowiązkach

Strona główna Aktualności

O autorze

Rynek smart rzeczy rośnie w imponującym tempie. Pomijając przedmioty tak już oczywiste jak smart żarówki czy smart gniazdka elektryczne, w sklepach są już m.in. smart karmniki dla zwierząt, a nawet smart system do warzenia piwa. A na tym nie koniec, bo oto południowokoreańska firma Monit na CES 2019 zaprezentowała... smart pieluszkę dla niemowląt.

Co takiego kilkutygodniowy berbeć może zrobić z gadżetem? Odpowiadam: nic. Pomysł skierowany jest do zabieganych rodziców, którym zdarza się zapomnieć o przewinięciu pociechy.

Nowe technologie na ratunek zapominalskim

Monit oferuje dwuelementowy zestaw, składający się z czujnika na Bluetooth i aplikacji mobilnej przeznaczonej dla systemów Android oraz iOS. Sensor należy przyczepić do pieluszki dziecka, a oprogramowanie niezwłocznie powiadomi użytkownika, gdy tylko zajdzie konieczność podjęcia czynności higienicznych. Ponadto, sprzęt może działać jako monitor snu.

Smart pieluszka na abonament

Producent poinformował, że komplet jest już dostępny do kupienia w Korei oraz Japonii, a Europejczycy i Amerykanie otrzymają go w kwietniu br., na mocy umowy z firmą Kimberly Clarke, właścicielem znanej marki akcesoriów dla niemowląt, Huggies.

Co ciekawe, oba przedsiębiorstwa chcą zaoferować sensor również w ramach usługi abonamentowej, w ramach której mają cyklicznie dostarczać świeże materiały higieniczne. Niemniej ani ceny, ani jakiekolwiek inne szczegóły oferty nie zostały jeszcze przedstawione.

© dobreprogramy