reklama

SmartDevCon dostępny także w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Już jutro w Katowicach rozpocznie się SmartDevCon — międzynarodowa konferencja poświęcona tematyce urządzeń mobilnych i wykorzystywanych w nich technologii. Do uczestnictwa w spotkaniu niezbędne jest posiadanie wejściówki, ale dla wszystkich osób, które z różnych powodów nie będą mogły osobiście wziąć udziału w konferencji, organizatorzy przygotowali bezpłatną transmisję wideo. My też tam będziemy, by przybliżyć Wam najciekawsze punktu programu.

Wśród 32 prelekcji, które wygłoszą programiści z wieloletnim doświadczeniem, znajdą się takie zagadnienia jak: projektowanie aplikacji dla systemów mobilnych (Android, Windows Phone, iOS, Tizen, Sailfish OS, Firefox OS, BlackBerry), rozważania na temat przyszłości Androida, możliwości platformy Nokia Asha czy potencjału drzemiącego w HTML5. Dodatkowo w niedzielę rozpocznie się Mobile App Hackathon, w którym zadaniem zawodników będzie stworzenie gry lub aplikacji związanej z tematyką środowiska naturalnego. By wziąć w nim udział, nie trzeba posiadać biletu na konferencję — wystarczy tylko bezpłatnie zarezerwować miejsce. Dla nadania zawodom odpowiedniego tempa i przekształcenie ich w mały wyścig, organizatorzy planują pewną niespodziankę.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić