SmartKiss: gra AR polskiej firmy, w której chwytasz nie Pokemony, lecz innych graczy

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Najlepsze chwile Pokemon GO ma już za sobą, ale jak wspominaliśmy już nie raz, to nie w chwytaniu kieszonkowych potworów kryła się prawdziwa wartość tej aplikacji, ale we wprowadzeniu Wspomaganej Rzeczywistości pod strzechy. Pewne było, że zaczną się pojawiać kolejne gry, które wykorzystując geolokalizację, grywalizację i komunikację między graczami będą w stanie wciągnąć użytkowników w ciekawe aktywności. Jedna z takich aplikacji powstała w Polsce – i ma w sobie niezły potencjał natury towarzyskiej. Zamiast chwytać wirtualne obiekty, chwyta się w niej innych graczy.

Niby Pokemon GO wypędził ludzi sprzed komputerów na dwór, ale jak łatwo można było zobaczyć patrząc na graczy, jednocześnie zamknął ich w swoim świecie. Chodzący po publicznej przestrzeni gracze bardzo się starali fizycznie nie wejść sobie w drogę, wpatrzeni w ekrany smartfonów zachowywali się tak, jakby nikogo innego tam nie było. W sumie podobna rzecz z graczami w Ingressa, przynajmniej tymi przypadkowymi – gdy autor tego newsa spotkał kiedyś niebieskiego gracza pod jednym z osiedlowych portali, ten po prostu dał nogę, zamiast kontynuować atak na węzłowy dla zielonych punkt.

SmartKiss jest bazującą na geolokalizacji grą towarzysko-społecznościową, w której zamiast biegać za nieistniejącymi fizycznie obiektami, biegamy za innymi graczami, którzy wyświetlają się na ekranie radaru, początkowo mającego zasięg 500 metrów. Po upatrzeniu innego gracza, można mu wysłać zaproszenie na spotkanie. Co ma przekonać do tego, by do spotkania doszło?

Po pierwsze – osobisty profil, coś na kształt Tindera, gdzie oprócz zdjęcia i krótkiego opisu podaje się swoje zainteresowania i upodobania, wybrane z dość ogólnikowej listy. Po drugie, wzmocnienie pozycji w rankingu graczy. Dzięki spotkaniom można „pocałować” swoje telefony, tj. zeskanować wygenerowane kody QR. Wymiana tych kodów nie tylko daje dostęp do komunikacji z drugim graczem, ale też pozwala zwiększyć zasięg radaru, zwiększając w ten sposób szansę zapoznania innych osób.

Interesujący jest tu tryb premium: dostajemy możliwość korzystania z dodatkowych funkcji gry nie za pieniądze – lecz za polecenia innym znajomym. Każde udane polecenie wydłuży czas działania trybu premium o 30 dni. Niewątpliwie to sprytna funkcja wiralnego zarażania grą, a jak się sprawdzi w praktyce? To już będzie zależeć od tego, jak przyzwyczajeni do Pokemona GO ludzie podejdą do czegoś znacznie trudniejszego, niż chwytanie w samotności wirtualnych potworków – do odezwania się do drugiego, nieznajomego człowieka.

SmartKiss jest w naszej bazie oprogramowania. w wersji na Androida. Producent, warszawska firma UNICATA zapowiada wydanie wersji na iOS-a i Windows Phone.

© dobreprogramy