Smartfon Prestigio z Windows Phone dostępny w Polsce w atrakcyjnej cenie

Strona główna Aktualności

O autorze

W Polsce dostępny jest już pierwszy smartfon Prestigio z Windows Phone 8.1. Wraz z akcesoriami kupimy go już za niecałe 700 złotych.

Rynek urządzeń działających pod kontrolą Windows Phone, zdominowany jest przez Nokie i sporo osób to właśnie tylko z tym producentem kojarzy mobilne okienka. Natomiast do grona dostępnych w Polsce smartfonów z WP dołącza Prestigio PSP8500DUO, który może okazać się godny rywalem.

Nowy model od Prestigio został wyposażony w 5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1280 x 720. W środku producent umieścił czterordzeniowy procesor Snapdragon 200 o taktowaniu 1,2 GHz, który wspierany jest przez 1 GB pamięci RAM. Taka konfiguracja w przypadku Windows Phone jest w zupełności wystarczająca do zapewnienia płynnej pracy systemu operacyjnego.

Smartfon posiada dwa aparaty, przedni 2 MP oraz umieszczony z tyłu - 8MP z autofokusem. Na nasze dane przeznaczone zostało 8 GB przestrzeni z możliwością rozszerzenia kartami microSD. Warto zauważyć, że Prestigio PSP8500DUO pozwala na korzystanie z dwóch kart SIM jednocześnie. Zastosowana bateria ma pojemność 2000 mAh.

Jeśli zdecydujemy się na zakup w sieci Komputronik, w dniach 18-27 lipca, otrzymamy w prezencie power bank Prestigio PBC01080BK o pojemności 8000 mAh. Natomiast w sieci Sferis dostaniemy bezprzewodowe słuchawki Prestigio PBHS2, a w sieci X-KOM przenośny bank energii. Promocyjna cena wynosząca 679 złotych w partnerskich sieciach obowiązuje do 27 lipca.

Firma Prestigio nadal nie jest w Polsce zbyt rozpoznawalna, ale ich najnowszy smartfon działający pod kontrolą Windows Phone 8.1 wydaje się być godną konkurencją dla tańszych Nokii, za niecałe 700 złotych dostajemy naprawdę dobre urządzenie.

© dobreprogramy
s