Smartfon z logo Pepsi zaskakuje niezłą specyfikacją w niskiej cenie

Strona główna Aktualności

O autorze

Producentów smartfonów ciągle przebywa, nowe firmy starają się zdobyć klientów przywiązanych do popularnych marek. Do grona tych nowych firm dołącza Pepsi, tak można już składać zamówienia na smartfon z logo producenta napojów.

Oczywiście to nie w fabrykach Pepsi będzie tworzony smartfon, za jego produkcję odpowiada Shenzhen Scooby Communication Equipment. Model został nazwany Pepsi Phone P1 i oferuje naprawdę niezłą specyfikację w atrakcyjnej cenie. Otrzymujemy bowiem 5,5-calowy wyświetlacz Full HD.

Sercem urządzenia jest ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 taktowany zegarem 1,7 GHz. Do dyspozycji dostajemy 2 GB RAM i 16 GB na dane z możliwością dołożenia kolejnych gigabajtów z wykorzystaniem gniazda na kartę pamięci.

Główna, umieszczona na plecach kamera wykonuje zdjęcia w rozdzielczości 13 MP. Tuż pod nią znalazł się czytnik linii papilarnych. Na froncie, nad wyświetlaczem znajduje się przednia kamerka, która jest w stanie wykonać zdjęcia w 5 MP. Smartfon posiada również dwa gniazda na kartę SIM, akumulator 3000 mAh oraz moduł LTE. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop z autorską nakładką dido OS 6.1. Uwagę zwracają również użyte materiały, obudowa jest aluminiowa i może pochwalić się świetną sylwetką – 7,7 mm grubości. Waga to natomiast 158 g.

Niestety obecnie Pepsi Phone P1 dostępny jest wyłącznie za pośrednictwem chińskiego JD.com. Jak wspomnieliśmy na początku – cena jest naprawdę atrakcyjna. Pierwsze 1000 osób może nabyć urządzenia za około 110 dolarów, kolejny tysiąc to już cena na poziomie około 150 dolarów. Natomiast potem Pepsi Phone P1 będzie dostępny za 205 dolarów.

© dobreprogramy