Smartfony Nokii dostępne w Polsce, pierwszy dystrybutor został wybrany

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jeśli zastanawialiście się czy legendarna marka Nokia powróci na polski rynek, to właśnie pojawiła się odpowiedź. Oficjalnie ogłoszono, że polską dystrybucją zajmie się firma Ingram Micro Poland, która już wcześniej oferowała Nokie oraz produkowane z logo Microsoftu Lumie.

Warto zaznaczyć, że Ingram Micro Poland nie otrzymało tytułu wyłącznego dystrybutora, a więc jak najbardziej mogą pojawić się kolejne firmy, które będą chciałby wprowadzić nowe Nokie do naszego kraju. Zanim się to stanie, powinniśmy zobaczyć oferty ze smartfonami sprowadzonymi przez Ingram Micro Poland.

Pierwszej Nokii wydanej pod nowym zarządem – HMD Global w Polsce nie zobaczymy. Nie musimy się jednak z tego powodu martwić, model oznaczony cyferką 6 to typowy średniak i przemawia za nim chyba tylko logo Nokii na obudowie. Jednak już targach Mobile World Congress (MWC) mają być zaprezentowane kolejne smartfony, w tym także topowy model – Nokia 8, który powalczy z najlepszymi na rynku.

Żadne szczegóły współpracy HMD Global i Ingram Micro Poland nie zostały ujawnione. Jeśli chodzi o same smartfony i ich dostępność, to musimy poczekać do oficjalnych premier. Obecnie pokazano tylko Nokię 6, a informacje dotyczące pozostałych modeli to nadal wyłącznie przecieki.

© dobreprogramy