Smartfony z Windows Phone od nowych producentów na Computex

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft powrócił na tajwańskie targi Computex i w tym tygodniu zaprezentował nie tylko laptopy, ale też świeże urządzenia z Windows Phone 8.1 od nowych producentów. Mniej znane firmy pojawiły się w ekosystemie mobilnego Windowsa między innymi dzięki nowej polityce Redmond, która udostępnia system Windows Phone za darmo na urządzenia o przekątnej ekranu poniżej dziewięciu cali.

Pierwsze nowe urządzenia pochodzą od Prestigio. MultiPhone 8500 DUO to smartfon o ekranie 5 cali, z matrycą IPS o rozdzielczości 720×1280. W środku znajdziemy czterordzeniowy procesor 1,2 GHz. Model posiadać będzie aparat 8 MPx oraz moduł Dual SIM. Model MultiPhone 8400 DUO to sprzęt low-end. Ekran posiadać ma 4 cale z matrycą IPS o rozdzielczości 480×800. Pozostałe parametry prezentują się podobnie jak w pierwszym urządzeniu. Model 8500 zawita w Europie w lipcu i kosztować będzie około 700 zł. MultiPhone 8400 DUO to wydatek 345 zł, premiera planowana jest na sierpień.

Kolejnym smartfonem zaprezentowanym na Computeksie jest Billy 4.7 od Yezz. Urządzenie posiada 4,7-calowy ekran IPS i podobnie jak w modelach od Prestigio czterordzeniowy procesor 1,2 GHz, aparat 8 MPx oraz moduł Dual SIM. Smartfon dostępny będzie jeszcze w tym miesiącu za cenę około 750 zł. Yezz posiada również model Billy 4.0, o 4-calowym ekranie, dostępny w cenie 420 zł. Co ciekawe, nazwa linii Billy została nadana na cześć Billa Gatesa. Urządzenia dostępne będą w trzech kolorach: czerwony, biały i niebieski.

Producent BLU z FLorydy również pokazał swoje nowe smartfony z Windows Phone na pokładzie. Wiemy obecnie, że będą to dwa modele o ekranach 4 i 5 cali. Kolorem i kształtem urządzenia od BLU przypominać mogą smartfony od HTC.

Nowe smartfony to zaledwie początek tego, co może czekać nas w tym roku. Do grona producentów urządzeń z Windows Phone dołączyli m.in.: Foxconn, Gionee, Lenovo, Longcheer, JSR czy XOLO. Najbliższe miesiące zapowiadają się niezmiernie interesująco.

© dobreprogramy
s