Huawei MediaPad M3 — recenzja tabletu niemal kompletnego

Przez dwa tygodnie miałem okazję użytkować tablet, jakim jest Huawei MediaPad M3. Jak się sprawował? Czy byłem z niego zadowolony? A przede wszystkim czy z czystym sumieniem mógłbym go polecić? Na te i inne pytania można znaleźć odpowiedź w lekturze tego tekstu, do której gorąco zapraszam.

Pierwsze wrażenia

Urządzenie przychodzi do nas w solidnym białym kartonowym pudełku.

Pogoń za cyferkami

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób goni za tzw. cyferkami. Bo ja muszę mieć takie, a nie inne urządzenie, albo taki, a nie inny ekran. Jak to z tymi cyferkami jest faktycznie?

Klient, a klient

Producenci różnego rodzaju sprzętów elektronicznych i nie tylko przyzwyczaili nas do tego, że każda nowa generacja ich urządzeń jest lepsza, a przynajmniej powinna taka być. Dla jednego kupującego liczy się, co dany produkt posiada, a nie jego cena, gdyż ważne jest to, co ma w środku.

Być online

W ostatnim czasie zastanawiałem się, jak tak naprawdę człowiek w dobie postępu technicznego jest przywiązany do sieci, do bycia online. Czy jest to, aż tak ważne?

Tradycyjne podejście czy nowoczesne?

Zastanawialiście się kiedyś, co by było, gdybyście nagle zostali odcięci od internetu? Zostając jedynie ze słabym zasięgiem sieci komórkowej lub też bez tego? Słaby to scenariusz, przynajmniej moim zdaniem. Wszystko w sumie zależy, do czego ta sieć komórkowa nam potrzebna.

Zakupy z Chin. Warto czy nie?

Polski rynek oblegany jest przez towary importowane z państwa środka. Co do jakości ogólnie się je uważa za tzw. chińszczyznę. Warto tam kupować czy nie w dobie technicznych możliwości? O tym w dalszej części artykułu.

Jak z tą jakością?

Z tym to jest tak jak ze wszystkim. Zależy od marki, towaru, ceny. Jak wiem z relacji osób, które miały okazję zwiedzić ten kraj są tam firmy poważnie podchodzące do produkcji i grupy osób prowadzące biznes w piwnicach, i produkujący na ilość, a nie jakość, co trafia potem do tzw. Chińskich Centrów Handlowych

Facebook i jak nie dać się oszukać

Na portalach społecznościowych czeka na nas masa różnego rodzaju oszustw czy prób wyłudzeń. Facebook jako ten najpopularniejszy ma ich najwięcej do zaoferowania.

O co w tym chodzi

Jednym z najczęściej używanych w ostatnim czasie sposobem na ograbienie nas z pieniędzy jest podszywanie się pod znane marki np. sklepów czy też znane osoby. Dla przykładu podam, że niedawno taką akcję zorganizował ktoś, kto podszywał się pod sieć sklepów Media Expert, sieć kin Helios czy też pod osoby Roberta Lewandowskiego i Mariusz Pudzianowskiego.

Konto bankowe i aplikacja, na którą ja postawiłem

Witam! W ubiegłym roku postanowiłem zmienić swoje główne konto bankowe. Bynajmniej nie chodzi mi o sam numer rachunku, lecz bank, który będzie je obsługiwał. Najważniejsze dla mnie są koszty i wygoda prowadzenia. Po krótkiej analizie postawiłem na Konto 360 w Banku Millennium, ale po kolei... Zapraszam do lektury.

Kiedyś, gdy otwierałem z potrzeby pierwsze konto bankowe tzw. rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ważne było, aby bank i bankomaty były jak najbliżej. Trudno było o coś darmowego poza wypłatą z macierzystego bankomatu. Popularny wówczas PKO S.A.

Zasięg Play...z czym to się je?

Witam! Jest to mój pierwszy wpis na Blogu DobrychProgramów. Postanowiłem poruszyć w nim temat zasięgu operatora komórkowego, jakim jest sieć Play, a robię to z powodu często spotykanych w sieci pytań na jego temat.

Intro

Sieć Play jest siecią komórkową należącą do tzw. wielkiej czwórki. Tworzy ją razem z T-Mobile, Orange oraz Plus. Korzysta również z ich roamingu krajowego. Kilka lat temu głównym partnerem (na początku jedynym) roamingowym fioletowego operatora (czyt. Play) był Plus, ale od 2014 r. jest nim sieć T-Mobile.