r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Snake Rewind 1.0.0.5

Strona główna Windows Phone Gry

Snake Rewind to kolejna odsłona kultowej gry w węża. Od setek klonów dostępnych w sklepach mobilnych odróżnia ją fakt, że za jej stworzenie odpowiada autor znanego z telefonów Nokii oryginału.

Gra oferuje nam 10 różnych misji, każda różni się wyglądem i konstrukcją planszy. Klasyczna, znana z pierwowzoru jest dostępna dopiero na sam koniec. Aby przejść do kolejnej należy wykonać wszystkie misje na obecnej planszy. Jest też możliwość pójścia na skróty i skorzystania z mikropłatności. To kolejny element, który dopasowuje grę do dzisiejszych standardów. Płacić możemy nie tylko za szybsze wykonanie zadań, a co za tym idzie odblokowanie kolejnych misji, ale również dodatkowe ulepszenia. Walutą są owoce, które możemy zdobyć także podczas gry. Dzięki temu mikropłatność choć obecna, nie jest uciążliwa i niezbędna. O wiele bardziej irytują reklamy na początku każdej rozgrywki.

Problemem w tego typu grach bywa sterowanie. Snake Rewin oferuje nam dwa tryby. Pierwszy, a zarazem domyślny opiera się na podzieleniu ekranu na cztery strefy odpowiadające za poruszanie w górę, dół, lewo i prawo. Ich rozmieszczenie nie jest jednak stałe i zależy od położenia węża. Linia góra/dół zawsze będzie przebiegała na wysokości jego głowy. Aby lepiej je wyczuć, warto włączyć w opcjach podpowiedzi w formie linii. Trzeba przyznać autorom, że wraz z wibracjami jest to chyba najlepsze rozwiązanie, być choć trochę zbliżyć się do odczuć z klasycznych przycisków. Drugi model sterowania oparto na gestach.

Snake Rewind to dobra kontynuacja, choć niestety nie znajdziemy w niej nic wybitnego. Fani węża otrzymali kolejny tytuł, który może ich przykuć na kilka godzin do ekranu telefonu. Warto dać grze szansę zwłaszcza, że dostępna jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Snake Rewind: duchowy następca węża już dostępny

17
14.05.2015  •  Paweł Piskurewicz

Zgodnie z zeszłotygodniowymi zapowiedziami dziś do sklepów mobilnych trafiła kontynuacja kultowej gry mobilnej Snake. Jej premiera zapewne przeszłaby bez większego echa gdyby nie fakt, że za jej stworzenie odpowiada Taneli Armanto autor pierwowzoru. Gra oferuje nam 10 misji. Różnią się one wyglądem i konstrukcją planszy. Klasyczna, znana z pierwowzoru jest dostępna dopiero jako ostatnia. Aby przejść do kolejnej należy wykonać wszystkie misje na obecnej planszy. Jest też możliwość pójścia na skróty i skorzystania z mikropłatności. To kolejny element, który dopasowuje grę do dzisiejszych…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.