Snake powraca, w jego kontynuację zagramy jeszcze w maju

Strona główna Aktualności

O autorze

Snake to jeden z pierwszych tytułów mobilnych, który masowo przyciągnął do siebie graczy i sprawił, że telefon komórkowy przestał służyć jedynie do dzwonienia i pisania SMS. Jeżeli pamiętacie jeszcze czasy spędzone nad oryginalnym wężem, może ucieszy Was wiadomość, że już w maju doczekamy się nowego wydania tej gry.

Choć w sklepach mobilnych prawie każdego systemu znajdziemy setki mniej lub bardziej udanych klonów, to o tym wyjątkowo warto wspomnieć. Powód jest jeden, pracuje nad nim autor oryginalnego węża z roku 1997. Taneli Armanto wraz ze studiem Rumilus chcą na nowo przywrócić magię tego tytułu. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.

Już dostępne klony tej gry niejednokrotnie udowodniły, że sterowanie za pomocą gestów nie jest tak wygodne jak w przypadku fizycznych przycisków. I choć sama rozgrywka w Snake Rewind, doczeka się wielu usprawnień oraz dodatków, to przy tej okazji rodzi się obawa o inny nieodłączny element współczesnych gier mobilnych, czyli mikrotransakcje.

Czy uda się na tyle wyważyć nowe pomysły by nie zatraciły ducha oryginału, a zarazem uniknąć irytujących płatności przekonamy się już niedługo. Gra ma mieć swoją premierę 14 maja, pojawi się w sklepach systemów iOS, Android oraz Windows Phone. Więcej informacji o Snake Rewind, znajdziecie na oficjalnym blogu studia Rumilus.

© dobreprogramy
s