SnapFire 1.0

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Corel wprowadziła do sprzedaży swój najnowszy produktu SnapFire Plus przeznaczony do zarządzania cyfrowymi zdjęciami oraz filmami.

Z racji na ogólną funkcjonalność trudno określić czy Snapfire powinien zostać zakwalifikowany jako wyspecjalizowany program do katalogowania zdjęć czy też jako przeglądarka graficzna, która wyposażona została w szereg funkcji wspomagających "zabawę" ze zdjęciami.

Aplikacja pozwala nie tylko na przeglądanie grafik oraz filmów, ale umożliwia również tworzenie pokazów slajdów, wysyłkę fotografii do znajomych, dodawanie różnego rodzaju efektów oraz prostą obróbkę (m. in. przycinanie grafik, redukcja czerwonych oczu, poprawianie jakości, konwersja do postaci czarno-białej i sepii). Za pomocą SnapFire można przygotowywać strony do albumów, kalendarze, pocztówki itp. Obsługa aplikacji jest banalnie prosta i mimo angielskiej wersji nie powinna nikomu przysporzyć kłopotów. Do SnapFire dołączone jest oprogramowanie umożliwiające wykrywanie kamer i urządzeń przenośnych na których znajdują się pliki grafiki czy filmy wideo.

Program dostępny jest w dwóch wersjach: bezpłatnej - SnapFire (o której pisaliśmy w momencie udostępnienia publicznej wersji priview) oraz komercyjnej - SnapFire Plus. Wersja "Plus" dodatkowo wyposażona została m. in. w funkcje pozwalające na podstawową obróbkę wideo oraz większe możliwości wprowadzania efektów. Sugerowana cena detaliczna SnapFire Plus została ustalona na poziomie 39,99 USD, natomiast w praktyce kwota za jaką będzie można nabyć produkt według naszych szacunków powinna wynosić około 90 zł netto.

W vortalu umieściliśmy bezpłatną wersje aplikacji SnapFire 1.0 do pobrania w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Przeglądarki graficzne

© dobreprogramy
s