Snowl, czyli łatwiejszy dostęp do informacji od Mozilli

Strona główna Aktualności

O autorze

Specjaliści z Mozilla Labs opracowali rozszerzenie dla Firefoksa o nazwie Snowl, które ma z założenia znacznie uprościć komunikację i wymianę informacji z poziomu przeglądarki internetowej.

Snowl jest rozszerzeniem ułatwiającym wymianę informacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dane pochodzące z takich źródeł jak poczta mailowa, kanały RSS, fora dyskusyjne czy nawet serwisy społecznościowe są wyświetlana przy użyciu specjalnego interfejsu. Różni się on dla informacji, które są dla użytkownika ważne, od tych dla niego mało interesujących.

Pierwsza wydana wersja obsługuje aktualnie jedynie informacje pochodzące z kanałów RSS i serwisu społecznościowego Twitter. Użytkownik do dyspozycji otrzymuje 2 tryby wyświetlania danych, pierwszy standardowy oparty na drzewie informacji, oraz drugi opracowany przez Dave'a Winera tzw. potok informacji. W kolejnych wydaniach rozszerzenia Mozilla Labs planuje wprowadzić obsługę serwisu Facebook, AIM oraz Google Talk. Ponadto udostępnione zostanie dla deweloperów API narzędzia.

Rozszerzenie Mozilla Snowl 0.1 pobrać można z oficjalnej strony projektu.

© dobreprogramy