reklama

Snyder gani Apple, chwali Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Window Snyder

, szefowa pionu bezpieczeństwa Mozilla Foundation, skrytykowała Apple, że prowadzona polityka firmy w zakresie niepublikowania informacji na temat ochrony użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem, prowadzi do wzrostu ilości zagrożeń.

Podczas zorganizowanej wczoraj konferencji poświęconej tematyce bezpieczeństwa sieciowego, Snyder stwierdziła, że otwarta polityka wymiany informacji na temat zgłaszanych usterek jest podstawowym elementem każdej organizacji. Następnie wskazała Apple jako korporację, która w segmencie tym ma jeszcze wiele do zrobienia. I pomimo, że faworyzuje ona komputery spod znaku jabłuszka, boryka je problem, polegający na nieinformowaniu ich użytkowników o podejmowanych w tym zakresie działaniach. Przyznała też, że darzyłaby korporację większym zaufaniem, w sytuacji, gdyby więcej wiedziała o przygotowywanych aktualizacjach, eliminujących odkrywane luki.

W przeciwieństwie bowiem do Microsoftu, Mozilli, czy Google, Apple nie posiada żadnego bloga, poświęconego bezpieczeństwu. Trudno zatem nie zgodzić się z opinią Snyder. Spółka ponadto rzadko publicznie reaguje na otrzymywane raporty dotyczące znajdowanych w swoich produktach błędów oraz niezawsze wyraźnie ostrzega użytkowników o konieczności instalacji aktualizacji oznaczonych krytycznym wskaźnikiem ważności.

Jednocześnie pochwaliła ona programistów Apple za stosunkowo szybkie usuwanie błędów. Jej zdaniem, ich praca jednak pozostaje w ukryciu, niepokazując czy wydawane patche eliminują zgłaszane usterki, czy są łatkami bezpieczeństwa. Pochwaliła przy tym natomiast Microsoft za godny do naśladowania przykład.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama