reklama

Soapbox "na emeryturze" od 31 sierpnia

Strona główna Aktualności

O autorze

Efekty cięć finansowych w firmie Microsoft to m.in. odwołanie serwisu Popfly czy zakończenie rozwijania i sprzedaży aplikacji Microsoft Money. Dziś Microsoft ogłosił datę zamknięcia MSN Soapbox.

W ubiegłym miesiącu firma oznajmiła, że planuje nieco zredukować funkcjonalność tego serwisu i przekształcić go w miejsce, gdzie użytkownicy i społeczni dziennikarze będą zamieszczać posty z filmami wideo. Jak powiedział rzecznik Microsoftu dla Neowin, 31 sierpnia usługi MSN zostaną pozbawione serwisu Soapbox. Począwszy od 29 lipca, użytkownicy nie będą mogli już dodawać nowych filmów. Osoby, które aktualnie posiadają materiały na Soapbox proszone są o wykonanie ich kopii do 31 sierpnia. Rzecznik zapewnia, że Microsoft dołoży wszelkich starań, by wszystkie ważne dla użytkowników filmy mogły zostać przez nich swobodnie skopiowane.

Entuzjaści Microsoftu wciąż będą mogli przechowywać swoje filmy na serwerach MSN Wideo. Warto wspomnieć, że już teraz serwis ten miesięcznie odwiedza 88 milionów unikalnych użytkowników, którzy oglądają przez ten czas 48 milionów filmów.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić