Sobota Linuksowca - Urban Terror

Strona główna Aktualności

O autorze

W Urban Terror mamy do czynienia ze współczesnymi realiami przedstawionymi przy użyciu silnika Quake’a III, gdzie na uliczkach miast ścierają się Terroryści oraz Oddziały Specjalne. Brzmi znajomo? Tak, Counter Strike od razu powinien przyjść wszystkim do głowy. Oto po raz kolejny dwie drużyny stojące po przeciwnej stronie barykady mierzą się ze sobą o zwycięstwo.

Sama gra ma oczywiście podteksty taktyczne, szturm na wroga z uśmiechniętą miną i strzelającym na oślep karabinem nie na wiele się zda. Trzeba pamiętać, aby polegać na kolegach z drużyny. Zabawę urozmaica spora doza realizmu - jeden celny strzał potrafi zakończyć naszą hulankę po planszy, zranienie trzeba zabandażować, bo inaczej wykrwawimy się na śmierć, poza tym da się zwichnąć bądź nawet złamać sobie nogę, co negatywnie wpłynie na nasze zdolności poruszania się. A potrafimy się wspinać, odbijać od ścian, podciągać, czołgać itd. Brzmi ciekawie? Niestety nastawienie rozgrywki na prawdziwość przez odpowiednie ograniczenia i pewien zakres ruchów nie czyni z niej symulatora. To mimo wszystko takie arcade z wciśniętymi na siłę kilkoma wariantami.

Mapy w Urban Terror są często przeogromne, napotkamy tu różnorakie pokręcone uliczki miast, rynki, fontanny, kościół. Na pierwszy rzut oka jest atrakcyjnie, ale nie wszystko złoto, co się świeci. Plansze owszem, są dosyć szczegółowe, widać śmietniki, baldachimy, roślinki, wszystko to jednak wypada nieprzyjemnie sztucznie i tak... komputerowo. Ten świat jest zbyt statyczny, prezentuje się niczym bezduszna makieta, na podstawie której dopiero powinno zrealizować się coś większego - zupełnie jak z naszymi stadionami na Euro 2012. Lecz pod kątem rozgrywki mapy są w porządku (mimo że nie prezentują się jakoś okazale wizualnie), bo zostały w większości dobrze rozplanowane - znajdzie się miejsce dla snajpera, kampera, ukrycia się przed ostrzałem oraz przeprowadzenia wesołego szturmu na płaskim terenie.

1 2 następna
© dobreprogramy

Komentarze