Socl 1.0.2.0

Strona główna Windows Phone Internet i komunikacja
Pobierz program
lub zeskanuj:

Socl to oficjalna aplikacja portalu społecznościowego o tej samej nazwie, rozwijanego przez FUSE Labs, będące częścią Microsoft Research.

Aplikacja ta pozwala w pełni korzystać z serwisu. Dzięki niej można przeglądać posty innych użytkowników, komentować je lub dodawać polubienia. I właśnie to wyświetla się jako pierwsze po włączeniu aplikacji.

Oprócz tego można dodawać własne, nowe posty. Wystarczy kliknąć symbol „+”, który znajduje się u góry programu i można dodać zdjęcie, filmik, link lub jakąkolwiek inną treść. Następnie dodaje się do tego opis i gotowe.

W Socl znajduje się kilka kart. Nie są one jednak typowe dla wyglądu Modern UI. Aby je zobaczyć, należy wybrać symbol trójkąta obok loga Socl. Zostanie wyświetlone 5 zakładek: Socl, collage, parties, picotale oraz blink. W pierwszej, głównej znajduje się główny strumień informacji. W drugiej znajdują się kolaże wykonane przez użytkowników, jak również zwykłe zdjęcia.

W parties znajdują się filmy, które niestety z jej poziomu nie odtwarzają się, ponieważ wymagane jest do tego wtyczka Adobe Flash, która nie jest dostępna na system Windows Phone.

Kolejną zakładką jest picotale, a w niej zdjęcia przedstawiające sytuację bądź krótką historyjkę, która ma być kreatywna (według FAQ serwisu Socl). Ostatnią zakładką jest blink, gdzie są wyświetlane animacje pochodzące z programu o tej samej nazwie. Aplikacja sprawnie wyświetla animacje w postaci gifów.

W ustawieniach można usunąć konto z serwisu społecznościowego, zmienić opcje dotyczące powiadomień oraz wybrać na jaki język mają być tłumaczone posty.

Największą wadą Socl jest to, że nie jest to pełnoprawna aplikacja, a jedynie wyświetla mobilną wersję witryny. Czasami można mieć wrażenie, że aplikacja nie reaguje na reakcje użytkownika. Jest to tylko złudzenie, ponieważ w tym czasie ładowana jest następna strona.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!