SoftPerfect WiFi Guard 2.0.2

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SoftPerfect WiFi Guard to darmowy program przeznaczony do ochrony sieci WiFi. Dzięki niemu uchronimy się przed wieloma zagrożeniami.

SoftPerfect WiFi Guard zadba o to, by nikt niepowołany nie wykorzystał luk w zabezpieczeniach i nie uzyskał dostępu do naszej sieci bezprzewodowej pozostając niezauważonym. Osoba taka może nie tylko surfować po sieci na naszym łączu, ale także – co gorsza – może pozyskać nasze prywatne dane, hasła czy też dokumenty.

SoftPerfect WiFi Guard skanuje sieć w określonych odstępach czasowych i gdy wykryje komputer prawdopodobnie należący do intruza, natychmiast nas o tym poinformuje. Aplikacja wyświetla ping komputerów i innych urządzeń podłączonych do naszego WiFi, wykrywając zapory ogniowe sprzętów nieodpowiadających na ping.

Uwaga!

  1. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #9 07.10.2016 17:50

program zupelnie bezuzyteczny przy dzisiejszej technologi dzisiaj mozna ze smartfonu podlaczyc sie do wi fi niezauwazony i nikt nie zauwazy i nikt nigdy nie slyszal po prostu smiesza mnie takie programy jeszcze na dodatek tak toporne jak ten

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #8 04.01.2015 16:10

Mały, prosty i robi to co ma za zadanie. Polecam.

ichito   12 #7 04.03.2014 10:56

@minstreldesign:
Nawet jeśli napiszesz narzędzie w cudzysłowie, to nie przekreśla to faktu, że program jest narzędziem. Owszem - pewnie tego typu informacje są dostępne w ruterach, ale pod warunkiem, że ktoś zadaje sobie trud i tam co jakiś czas zagląda.

minstreldesign   6 #6 20.11.2013 05:39

Funkcjonalność tego "narzędzia" ogranicza się jedynie do wyświetlania urządzeń podłączonych do sieci czyli oddaje w ręce użytkownika podstawową funkcję dostępną w każdym routerze. Wniosek jest prosty - zbędne narzędzie do niczego.
Dawno dawno temu otrzymałem od znajomego autorski programik TwisterLan, który potrafił niechcianego delikwenta odciąć od sieci jednym kliknięciem myszy. I to było przynajmniej przydatne narzędzie.

ichito   12 #5 04.10.2013 14:05

WiFi Guard to klasyczny program typu IDS (Intrusion Detection System)...czyli właściwie nie pozwoli na żadną naszą reakcję wobec wykrytego zagrożenia czy intruza. Ten program tylko informuje o wykrytych urządzeniach (komputery, drukarki, urządzenia przenośne) wewnątrz sieci, z której aktualnie korzystamy. Jeśli jest to nasza wewnętrzna-domowa-prywatna sieć i mamy na liście jakiś intruzów oznacza to tyle, że nasza sieć nie jest wystarczająco zabezpieczona i łatwo się do niej dostać i korzystać bez naszej wiedzy. Oznacza to również, że należy sprawdzić i ewentualnie zmienić ustawienia współdzielenia plików/folderów, by uniknąć "pobierania" naszych danych bez naszej kontroli.

Autor edytował komentarz.
ardzi91   10 #3 10.02.2013 13:41

Croatia to Chorwacja :)

  #2 10.02.2013 11:43

_
przeskanowałem, wykrył 84 nierozpoznane urządzenia ( w okolicy ? ) oraz jedno moje.

brak w programie helpów,

i co z tym dalej zrobić, czy te 84 to osoby, które korzystają w tym samym czasie z mojego WiFi?

o co chodzi w nazwie programu "wifi guard" ( strażnik )?

JAK JE (84) ZABLOKOWAĆ ???

Wszystkich znających się na rzeczy proszę o podpowiedź.

  #1 10.02.2013 11:14

_
ciekawy program, lecz najbardziej podobała mi się opcja

wyboru języków interface'a

English - a jakże, oraz między innymi ;
Kataloński
Chiński
Croatian ( nawet nie wiem co to )
Serbski
Portugalski ( odmiana brazylijska )

Polski - propozycja spolszczeni

Pozdrawiam