Sojusz Microsoft i Red Hat w kwestii wirtualizacji

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft i Red Hat podpisali porozumienie na mocy którego będą dostosowywać swoje systemy tak, by oficjalnie mogły pracować pod hypervisorami obu producentów. Hypervisor to platforma sprzętowej wirtualizacji umożliwiająca uruchamianie wielu systemów jednocześnie, w tym przypadku chodzi o Microsoft Hyper-V i XenServer Red Hata.

Umowa implikuje przystąpienie Red Hata do programu Microsoft Server Virtualization Validation Program oraz osiągnięcie statusu partnera Red Hat przez firmę Microsoft. Korporacja z Redmond znajdzie się również na liście Red Hat Hardware Certification, ale dopiero pod koniec roku gdy zakończy się proces certyfikacyjny.

Porozumienie Microsoftu z Red Hatem, choć znaczące, nie powinno być kojarzone z porozumieniem zawartym jeszcze w 2006 roku przez Microsoft z Novellem. W tym przypadku w umowie nie ma ani słowa na temat ochrony patentowej, nie ma również sprzedaży przez Microsoft certyfikatów wsparcia technicznego Red Hat Enterprise Linux.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy