Solace na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Solace - na pierwszy rzut oka klasyczną kosmiczną strzelaninę z oklepaną fabułą i odgłosami wybuchów w tle, ale nic bardziej mylnego, ponieważ twórcy Solace główny nacisk postawili na doznania estetyczne z gry odkładając kwestie grywalności jakby na plan dalszy.

Nie ujrzymy tu spektakularnych eksplozji, dynamicznych akcji, wymyślnych pojazdów kosmicznych, zmutowanych przeciwników oraz niczego o wzmocnionym wydźwięku militarnym. Obrazy w grze są łagodne, spokojne i opanowane, a odgłosy walki zastąpione zostały klimatyczną i nastrojową melodią odwzorowującą to co dzieje się na polu gry. Wydawać się może, że głównym zadaniem gracza nie jest absolutnie jak najszybsze zakończenie misji, ale takie prowadzenie rozgrywki, by trwała ona jak najdłużej dostarczając nieprzerwanie sympatycznych, przyjemnych i ujmujących doznań z gry.

Grę Solace można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Zręcznościowe

Zapraszamy do zabawy oraz do odwiedzenia działu Tydzień z Piratem ;-), gdzie można zobaczyć nowe przygody naszych komiksowych bohaterów.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu polecamy recenzje przygód zombiaków na dzikim zachodzcie, czyli Red Dead Redemption: Undead Nightmare, przesłodkiego Kinectimals, polskich wyścigów Nail'd, a także strategii komputerowej Lionheart: Wyprawy Krzyżowe, która chciała stanąć w szranki z serią Total War...

© dobreprogramy