r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Solar Flare na weekend

Strona główna AktualnościROZRYWKA

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Solar Flare - darmową grę strategiczną, która z jednej strony upraszcza pewne rozwiązania charakterystyczne dla gatunku, a z drugiej ogranicza swobodę gracza starając się jednocześnie zapewnić rozrywkę nieco bardziej świeżą niż to czym zalewany jest rynek gier zazwyczaj.

Zostajemy rzuceni do układu słonecznego, gdzie wokół centralnej gwiazdy krążą różnorakie planety. Nie zarządzamy jednak surowcami i wojskami w skali mikro lecz jak najbardziej makro. Nasz glob jest główną jednostką, na której bezpośrednio stawiamy potężne działa, wznosimy pola siłowe, a także budujemy generatory przyśpieszające pozyskiwanie energii pożytkowanej głównie na działania ofensywne. Bez niej trudno będzie zniszczyć pozostałe planety, co jest głównym celem rozgrywki.

r   e   k   l   a   m   a

Każde z niebezpiecznych kosmicznych ciał dysponuje wskaźnikami żywotności oraz energii, która to odnawia się samoczynnie, ale bardzo powoli. Planety podążają po swoich orbitach co pozwala skoncentrować się na wrogu znajdującym się akurat najbliżej nas. Planety obracają się również wokół własnej osi, więc trafienie w konkretny, wymierzony cel okazuje się nie takie proste. Tor lotu planety można ewentualnie skorygować przeznaczając na to energię, ale to naturalnie ograniczy inne nasze działania wojenne.

W trakcie rozgrywki warto również zestrzeliwać pojawiające się często asteroidy, gdyż dają dodatkową energię, potrafią uleczyć lub po prostu wybuchając zadadzą straty nieprzyjacielowi przybliżając nas tym samym do zwycięstwa.

Gra posiada dwa tryby, dla samotnego gracza oraz multiplayer. W tym pierwszym możemy ustawić długość rozgrywki, liczbę przeciwników, a także zmodyfikować nieco kolorystykę rozgrywki. Tryb multiplayer to zabawa w ramach sieci lokalnej.

Solar Flare posiada dobrą grafikę i odpowiednią dla gatunku oprawę dźwiękową. Jest to gra prosta w zasadach, ale mimo wszystko wymagająca od gracza odrobiny sprytu, zręczności i zaangażowania.

Grę Solar Flare można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Strategiczne.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.